Zbliża się premierowa iluminacja na fasadzie MCN

Zbliża się premierowa iluminacja na fasadzie MCN

Na poniedziałek, 4 kwietnia zaplanowano inauguracyjny pokaz iluminacji na ścianach Morskiego Centrum Nauki, zlokalizowanego na szczecińskiej Łasztowni. Niestety pogoda popsuła szyki organizatorom wydarzenia. Z tego powodu show zostało przeniesione na nową, późniejszą datę.

 

Inauguracyjne widowisko

Nowy budynek Morskiego Centrum Nauki będzie nie tylko zachwycać swoimi wnętrzami i pasjonującymi, interaktywnymi oraz nowoczesnymi wystawami, ale również możliwościami swojej elewacji – cała konstrukcja ma 14 metrów wysokości i 100 m długości. Planowo każdego dnia po zmroku mają ją ubarwiać wielobarwne, świetlne iluminacje. Pierwszy, premierowy pokaz widowiska na fasadzie nowego budynku miał odbyć się w dniu 4 kwietnia, jednak niekorzystne warunki pogodowe uniemożliwiły jego organizację. Z tego powodu ogłoszono nowy termin tego długo wyczekiwanego pokazu – będzie to piątek, 22 kwietnia. Start świetlnego show to godzina 20:30.

Morskie Centrum Nauki ma być obiektem edukacyjnym, a równocześnie rozrywkowym. Jakie inne atrakcje czekać będą w tym nowo wybudowanym miejscu? Więcej informacji na temat oferty i programu wydarzeń w MCN można znaleźć tutaj.

 

Wielobarwne pokazy

Już od końca lutego odbywały się wstępne testy innowacyjnego oświetlenia, które zamontowano między pionowymi elementami siatki elewacyjnej. Bazuje ono na technologii LED ze zdalnym sterowaniem i ma różne rozmiary, położenie oraz moc. Oświetlenie jest również wielokolorowe, co umożliwi naprawdę kreatywne i zachwycające układy animowane, a dodatkowo pokazy zostaną wzbogacone o zsynchronizowany podkład dźwiękowy.

 

Gdzie i kiedy?

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie można znaleźć pod adresem Tadeusza Apolinarego Wendy 10 na wyspie Łasztowni. Iluminacje planowo mają odbywać się każdego wieczoru po zapadnięciu zmroku (różne godziny w zależności od pory roku). Niewątpliwie wydarzenie to znajdzie się w stałym programie atrakcji Szczecina i zachęci turystów do odwiedzin miasta.

Skąd roztaczać się będzie najlepszy widok na świetlne pokazy? Warto znaleźć sobie dogodny punkt do obserwacji na nabrzeżu Odry od strony Wałów Chrobrego.