Piknik nad Odrą w klimacie południa Czech

Piknik nad Odrą w klimacie południa Czech

Już za trzy tygodnie na Wałach Chrobrego w Szczecinie będzie można miło spędzić czas podczas kolejnej edycji tematycznego Pikniku nad Odrą. Na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Co znajdzie się w programie tego cyklicznego wydarzenia?

Piknik nad Odrą w klimacie czeskim

Każdego roku Festiwal Podróży i Czasu Wolnego – Piknik nad Odrą przyciąga tysiące odwiedzających ze Szczecina i okolic. Wydarzenie wyrosło na bazie targów turystycznych Market-Tour, jednak dziś stanowi miks imprezy branżowej połączonej z festiwalem i jarmarkiem. Każda edycja ma inny motyw przewodni i skupia się promowaniu piękna i bogactwa atrakcji wybranego regionu w Europie. W tym roku organizatorzy zachęcą do eksplorowania unikatowego charakteru okolic u naszych południowych sąsiadów.

Tegoroczna edycja Pikniku nad Odrą odbędzie się w dniach 7 i 8 maja. Jak zwykle lokalizacją wydarzenia będzie nabrzeże przy Wałach Chrobrego.

Co robić podczas Pikniku nad Odrą?

Co znajdzie się w programie Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego – Piknik nad Odrą 2022? Odwiedzający będą moli spodziewać się zlotu foodtrucków, ofert turystycznych dedykowanych dla osób prywatnych (bazy noclegowej, atrakcji), jarmarku i różnorakich występów, a wszystko w klimacie południa Czech. Będzie to doskonała okazja, aby przejrzeć ofertę pobytową z tego regionu i zaplanować swój wyjazd urlopowy, ale także by skosztować tradycyjnej kuchni czeskiej. Wśród wystawców znajdą się krajowe i międzynarodowe organizacje turystyczne o różnym profilu, organizatorzy atrakcji sportowych i rekreacyjnych, ośrodki wypoczynkowe, hotele, producenci sprzętu turystycznego oraz przedsiębiorstwa zajmujące się transportem i szkoły językowe.

Jedną ze stałych tradycji wszystkich Pikników nad Odrą jest gotowanie ogromnej porcji regionalnej zupy – wszystko przygotowywane jest w wielkim kotle. W tym roku będzie to Bramboracka, czyli czeska zupa kartoflana. Przyjemne doznania smakowe zapewni również specjalnie zaaranżowana na miejscu Strefa Browarów Rzemieślniczych.

Pokazy, występy, stoiska

W programie wydarzenia nie zabraknie również stoisk sprzedażowych otwartych w ramach Jarmarku Rozmaitości, gdzie zakupić będzie można dzieła rękodzielnicze, ekologiczne kosmetyki, różne lokalne produkty i regionalne artykuły spożywcze – nie tylko czeskie, ale i polskie. Na miejscu działać będzie również Muzeum Południowoczeskie i Galeria Południowoczeska „Alšova”. Inicjatywy te pozwolą zgłębić rzemiosło, sztukę i historię południowych Czech: będzie można wziąć udział w warsztatach garncarskich, samodzielnie wybić monetę pamiątkową, zobaczyć przedmioty prosto ze skansenu archeologicznego we wsi Trocnov, a także podziwiać rzeźbiarza przy pracy i demonstracje nawijania pereł.

Na tamtejszej scenie zaprezentują się natomiast kobziarze i lokalni wykonawcy z Pomorza Zachodniego. Z kolei na najmłodszych czekać będzie Ocean Zabawy, w ramach którego działać będzie mini wesołe miasteczko, dmuchańce oraz stoiska z balonami. Z pewnością nikt nie będzie się nudzić podczas Pikniku nad Odrą!