Nowy festiwal muzyczny w wyremontowanym Teatrze Letnim

Nowy festiwal muzyczny w wyremontowanym Teatrze Letnim

Festiwal Szczecin AmfiTunes zainauguruje wielkie otwarcie Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Parku Kasprowicza w Szczecinie. Przestrzeń amfiteatru była poddawana gruntownej przebudowie od okolic 2021 roku. Planowo remont zostanie zakończony jeszcze na przełomie lipca i sierpnia.

Pierwszy koncert po remoncie

Teatr Letni w Szczecinie powstał w latach 30. XX wieku. Amfiteatr zlokalizowany jest w Parku Kasprowicza w Szczecinie, zaraz przy jeziorze Rusałka.

Wydarzenie zaanonsuje otwarcie pierwszego sezonu imprezowego w świeżo wyremontowanym Teatrze Letnim, a równocześnie stanowić będzie nową propozycję w imprezowym harmonogramie miasta. Festiwal odbędzie się dniach 6 i 7 sierpnia. Ujawniony został już również line-up wydarzenia. Nie zabraknie w nim znanych i lubianych polskich gwiazd oraz nowych odkryć muzycznych.

Program wydarzenia

Pierwszego dnia festiwalu wystąpi Dawid Podsiadło, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, a także Ralph Kaminski – multiinstrumentalista tworzący pop alternatywny/art pop oraz zespół WaluśKraksaKryzys. Ten ostatni to nowe nazwisko na rockowej scenie muzycznej w Polsce. Natomiast Podsiadło zaprezentuje zgromadzonej publiczności zarówno ulubione przeboje, jak i nowe utwory prosty z premierowej płyty.

Natomiast w dniu 7 sierpnia na scenie zaprezentują się raper Tymek (Tymoteusz Bucki) i debiutujący artysta hip-hopowy – Szczyl, a właściwie Tymoteusz Rożynek. Natomiast główną gwiazdą wieczoru będzie kolejne znane nazwisko – Brodka.

Bilety

Organizatorami wydarzenia będzie Szczecińska Agencja Artystyczna i Agencja MUZK. Festiwal będzie stanowić część miejskiego, ekologicznego projektu Floating Garden. Bilety na Festiwal Szczecin AmfiTunes trafiły do sprzedaży w dniu 19 kwietnia.

Bogaty program obchodów

Festiwal Szczecin AmfiTunes to tylko pierwsza część w programie pełnych atrakcji obchodów inauguracyjnych odnowionego Teatru Letniego w Parku Kasprowicza. Poza tym festiwalem na deskach amfiteatru zaprezentowany zostanie w dniu 29 lipca wyjątkowy spektakl zatytułowany „Lorem Ipsum Show”. Będzie to wielkie widowisko wykorzystujące różne dziedziny sztuki i elementy multimedialne, jak i prezentujące najróżniejsze gatunki muzyczne: od hip-hopu po muzykę klasyczną. W spektaklu wystąpi ponad 40 artystów ze szczecińskimi korzeniami, a sama historia w nim ukazana nawiązywać będzie do historii Szczecina. Całość stanowić więc będzie swoisty hołd dla miasta.

Ponadto, dzień później, bo 30 lipca odbędzie się wydarzenie poświęcone patronce Teatru Letniego – Helenie Majdaniec. W programie na ten dzień znajdzie się m. in. występ Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie oraz koncert zatytułowany „Było tak już raz”, podczas którego ze sceny wybrzmią największe przeboje Heleny Majdaniec, ale w odświeżonych aranżacjach.