Rusza festiwal muzyki klasycznej Szczecin Classic

Rusza festiwal muzyki klasycznej Szczecin Classic

Od dzisiaj, 26 kwietnia przez cały tydzień w Szczecinie posłuchać będzie można koncertów z muzyką klasyczną. W programie Szczecin Classic 2022 znajdą się mniej i bardziej znane utwory Mozarta, Brahmsa, Schumanna, Pendereckiego czy Straussa.

Co robić podczas Szczecin Classic?

We wtorek, 26 kwietnia wystartuje czwarta już edycja wydarzenia muzycznego Szczecin Classic. Tegoroczna odsłona festiwalu stanie pod hasłem „Z klassą”. Jak zwykle podczas tego wydarzenia występujący artyści zaprezentują autorskie aranżacje klasycznych utworów, które wyszły spod pióra wielu różnych kompozytorów zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Festiwal potrwa do wtorku, 3 maja.

Bogaty repertuar muzyczny wykonany zostanie przez międzynarodowych artystów-solistów oraz zespoły kameralne i orkiestry symfoniczne. Koncerty odbywać się będą w wielu różnych punktach Szczecina, np. w studio Radio Szczecin, ale wielkiego występu finałowego spodziewać się będzie można w przestrzeni Filharmonii Szczecińskiej.

Festiwal Szczecin Classic dedykowany jest dla wszystkich, nie tylko dla zagorzałych fanów muzyki klasycznej, ale także dla tych osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzą muzyczną oraz doświadczyć relaksu w otoczeniu dźwięków klasycznego instrumentarium.

Jak spędzić czas wolny w Szczecinie i okolicach? Więcej informacji na temat wydarzeń, imprez i miejskich atrakcji na https://szczecininfo.pl !

Program Szczecin Classic 2022

Jak prezentować się będzie program tegorocznej edycji wydarzenia? Oto wybrane atrakcje z harmonogramu Szczecin Classic 2022.

27 kwietnia, godzina 19:30: „Kameralnie, konkursowo” w wykonaniu As-SAI Piano Trio. Lokalizacja: Radio Szczecin.

1 maja, godzina 19:30: „Sentymentalnie” w wykonaniu Tomasza Tomaszewskego, Konstantina Heidricha, Michała Francuza oraz Zespołów Kameralnych Szczecin Classic. Lokalizacja: Technopark Pomerania.

3 maja, godzina 19:30: „Wielki finał na dwie orkiestry” w wykonaniu solistów oraz muzyków z Orkiestra Szczecin Classic i Baltic Neopolis Orchestra. Lokalizacja: Filharmonia Szczecińska.

Maltówka 2022

Wydarzenie dopełnią również imprezy towarzyszące. W programie dodatkowym znajdą się m. in. happeningi, wieczór improwizacji oraz słynna już „Maltówka”, która stanowi cykl atrakcji promujących muzykę klasyczną i podających ją w atrakcyjnej formie.

W jej ramach w dniu 28 kwietnia w Domu Kultury „Krzemień” w Szczecinie odbędzie się pokaz filmowy specjalnie dla dzieci. Kolejno w dniu 1 maja punkt godzina 11:00 i 12:00 odbędzie się gimnastyka w rytm muzyki klasycznej, najpierw dla dzieci, a następnie dla dorosłych. Jej lokalizacją będą tereny zielone Parku Kasprowicza. Nieco później tego samego dnia, bo o godzinie 17:00 odbędą się warsztaty tańca klasycznego i ludowego. Będzie można wówczas spróbować swoich sił w choreografii Poloneza i Mazura. Lokalizacją wydarzenia Folklor Classic będzie Pomnik Trzech Orłów w Szczecinie.