Dlaczego obsługa prawna firmy jest ważna?

Dlaczego obsługa prawna firmy jest ważna?

Obsługa prawna firmy to opcja nie tylko dla ogromnych spółek, ale także dla małych przedsiębiorstw mających ambitnych właścicieli. Z tego krótkiego artykułu dowiesz się, jakie usługi mogą wchodzić w zakres obsługi prawnej przedsiębiorstwa i jak uzyskać takie wsparcie.

Co to jest obsługa prawna firmy i dlaczego jest coraz popularniejsza?

Na obsługę prawną firmy składa się wiele usług świadczonych regularnie przez kancelarię prawną. Ich zakres jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Obsługa prawna może obejmować zarówno czas przed powstaniem przedsiębiorstwa i zapewniać wsparcie przy formalnościach związanych z jego zakładaniem, jak i czas rozwoju firmy. Z pewnością przyda się także podczas ewentualnej likwidacji przedsiębiorstwa, gdy w szybkim tempie trzeba rozwiązać wiele skomplikowanych problemów.

Obecnie obsługa prawna firm przeżywa w Polsce prawdziwy boom popularności. Wbrew pozorom zdecydowanie się na jej wykupienie to ogromna oszczędność. Jak głosi stara maksyma “nieznajomość prawa szkodzi” a obsługa prawna firmy pozwala uniknąć wielu niekorzystnych decyzji, które mogłyby się wiązać z koniecznością zapłacenia odszkodowań lub wyższego podatku.

Dodatkowo obsługa prawna sprawia, że przedsiębiorcy zyskują spokój i czas na realizowanie swoich kreatywnych pomysłów. Zamiast samemu przedzierać się przez gąszcz niezrozumiałych przepisów, mogą pozostawić to zadanie specjalistom, którzy świetnie znają się na swoim fachu.

Co obejmuje obsługa prawna firmy?

Obsługa prawna firmy to jeden z najbardziej różnorodnych i kompleksowych pakietów usług oferowanych przez kancelarie adwokackie i radcowskie. Polecana kancelaria prawna ze Szczecina, świadcząc usługi z zakresu obsługi prawnej przedsiębiorcy, oferuje następujące rodzaje działań:

Opiniowanie umów

W ramach opiniowania umowy prawnik analizuje tekst niepodpisanej jeszcze umowy i weryfikuje, czy jest ona korzystna dla klienta. Wyczulone oko eksperta szybko wypatrzy w niej nieuczciwe klauzule i ukryte koszty. Adwokat może także zaproponować klientowi zapisy, które umocnią jego pozycję podczas wykonywania umowy.

Reprezentacja przed organami administracyjnymi i sądami

Prowadzenie przedsiębiorstwa niejednokrotnie wymusza załatwianie spraw urzędniczych. W przypadku rozmaitych przedsięwzięć musimy załatwić niezbędne pozwolenie (na przykład na budowę lub zorganizowanie imprezy masowej). Może się również zdarzyć, że ktoś pozwie naszą firmę.

Warto, aby w takich sytuacjach przed organami państwowymi reprezentował nas profesjonalny adwokat. Osoba z prawniczym doświadczeniem nie zapomni o dochowaniu istotnych terminów i będzie wiedziała, jak napisać skuteczne pisma broniące naszych interesów.

Negocjacje z kontrahentami

W kolejnych stadiach rozwoju przedsiębiorcy zawierają współpracę z coraz liczniejszymi podmiotami zewnętrznymi. Niekiedy warunki takiego współdziałania wymagają skomplikowanych ustaleń. Tak jak w przypadku opiniowania umów warto mieć wtedy u swego boku spostrzegawczego i czujnego prawnika.

Wsparcie w sprawach kadrowych

Gdy Twoja firma zacznie się rozrastać, z pewnością zechcesz zatrudnić nowych pracowników. Możesz potrzebować wtedy pomocy przy ustaleniu regulaminu płac lub opracowaniu ramowej umowy o pracę proponowanej w Twoim przedsiębiorstwie.

Windykacja należności

Sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa zależy od stałego dopływu środków finansowych. Nic tak nie zagraża tej płynności jak nieuczciwi kontrahenci, którzy spóźniają się z opłacaniem faktur. Zamiast tracić na nich nerwy, pozwól, że windykacją należności zajmie się doświadczona w tym zakresie kancelaria prawna.

Obsługa prawna firmy – jak mądrze z niej skorzystać?

Podczas kiedy duże przedsiębiorstwa zatrudniają własnych prawnik, dla mniejszych firm najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie zewnętrznej kancelarii prawnej. W ten sposób nie musimy przejmować się zwolnieniami lub urlopami w niewygodnych terminach.

W jaki sposób dokonać właściwego wyboru? Przede wszystkim postaraj się znaleźć prawników nie tylko z ogromną wiedzą teoretyczną w zakresie prawa cywilnego i handlowego, ale także robiącym wrażenie doświadczeniem praktycznym. Zwróć uwagę na specjalizację adwokatów i przeczytaj opinie, jakie w Internecie zamieszkają o nich klienci.

W tym artykule poruszyliśmy przede wszystkim temat stałej obsługi prawnej związanej z opłacaniem miesięcznego abonamentu w zamian za regularne usługi. Jeśli jednak Twoja działalność gospodarcza nie rozrosła się jeszcze na tyle, byś miał potrzebę z niej skorzystać, zawsze możesz zdecydować się na doraźną obsługę prawną obejmującą na przykład jedno postępowanie przed organem administracyjnym.