Utrudnienia w komunikacji miejskiej z powodu procesji modlitewnych w Szczecinie

Utrudnienia w komunikacji miejskiej z powodu procesji modlitewnych w Szczecinie

13 lipca, który przypada na czwartek, pasażerowie i kierowcy korzystający z miejskiej komunikacji w mieście mogą napotkać na pewne problemy związane z ruchem drogowym, a także z przerwami w kursowaniu autobusów i tramwajów. Powodem tych utrudnień są zaplanowane na ten dzień procesje modlitewne, mające upamiętnić rocznicę objawień fatimskich.

W czasie od 19:00 do 21:00, szczególnie w centrum Szczecina oraz na Prawobrzeżu, planowane są dwie uroczystości religijne. W tych rejonach komunikacja miejska może doświadczyć pewnych problemów.

Pierwsza z procesji odbędzie się w Parafii Rzymskokatolickiej przy Bazylice św. Jana Chrzciciela. Rozpoczęcie procesji nastąpi o godzinie 19:00 przy ulicy Bogurodzicy, skąd wierni przejdą ulicami: św. Wojciecha, Jagiellońską, przez pl. Lotników i al. Jana Pawła II, następnie przez pl. Grunwaldzki i ulice: Piłsudskiego, Mazurską, powtórnie przez pl. Lotników oraz ulice: Kaszubską, Bałucką i ponownie św. Wojciecha, aby wrócić do punktu początkowego na ulicy Bogurodzicy około 20:30. Procesja ta wpłynie na funkcjonowanie linii numer: 1, 5, 11, 12, 86 oraz 87.

Druga procesja rozpocznie się o godzinie 20:00 przy Sanktuarium w Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta odbędzie się na trasie od Sanktuarium ulicą Rydla, aż do jej końca na Łubinowej. Ten marsz modlitewny będzie mieć wpływ na działanie linii numer: 77, 84 oraz B. Zakończenie tej procesji przewidziane jest na godzinę 21:00.