Nowy, duży parking przy popularnej spacerowej miejscówce szczecinian

Nowy, duży parking przy popularnej spacerowej miejscówce szczecinian

Popularna wycieczkowa lokalizacja mieszkańców Szczecina doczekała się dużego parkingu. Mowa o okolicach Jeziora Szmaragdowego.

Duża przestrzeń dla zmotoryzowanych

Nowa przestrzeń do parkowania została już przygotowana przy ul. Kopalnianej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Szmaragdowego w Szczecinie. Na parkingu może zatrzymać się równocześnie 100 samochodów. Dostępne miejsca postojowe uzupełnią jeszcze ławki, wiata i kosze na śmieci.

Dokładne położenie parkingu to obszar zaraz za wiaduktem, po lewej stronie ulicy Kopalnianej. Nowa przestrzeń do parkowania zdecydowanie ułatwi dostęp do lubianej w Szczecinie okolicy na spacery.

Parking jest bezpośrednią reakcją na problematyczną sytuację w tej okolicy. Ulice prowadzące do Jeziora Szmaragdowego dysponowały ograniczoną liczbą wolnych miejsc postojowych, które bardzo szybko się zapełniały, szczególnie w czasie wolnych dni i pięknej aury pogodowej. Spóźnieni kierowcy zmuszeni byli zostawiać swoje auta na jezdni, czym w efekcie blokowali przejazd i zakorkowywali ulice.

Stałe miejsce spacerów szczecinian

Jezioro Szmaragdowe to znana pośród szczecinian okolica do pieszych wycieczek i relaksu w plenerze. Miejsce to kusi ciszą i spokojem, dzięki swojemu położeniu w oddaleniu od centrum miasta oraz wyjątkowym, szmaragdowym odcieniem wody, który podziwiać można z wytyczonej wokół niego trasy spacerowej. Maszerując po okolicy zobaczyć można przy okazji również kilka innych miejsc, w tym ruiny wieży Baresela, Polanę Widok, ruiny Pałacu Rodziny Toepffer czy Wzgórze Armatnie.