Noc Biologów na Uniwersytecie Szczecińskim

Noc Biologów na Uniwersytecie Szczecińskim

Za kilka dnia rusza kolejna edycja Nocy Biologów. Dowiemy się między innymi o życiu skorupiaków i ważek, a także o przyszłości Odry. Kiedy dokładnie rusza kolejna edycja i w jaki sposób można wziąć w niej udział?

Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość

Właśnie taki tytuł będzie nosiła kolejna edycja, która odbędzie się 13 stycznia 2023. Każdy uczestnik będzie mógł dowiedzieć się wiele interesuj Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się wiele interesujących zagadnień. Będzie okazja, aby poznać osobiście odpowiedzi na takie pytania, jak gdzie żyją i co porabiają ważki, jaka jest jakość wody w Odrze? Poruszony zostanie również temat katastrofy ekologicznej na Odrze.

Dodatkowe wystawy

Oprócz tematyki Odry, zostanie pokazana również wystawy dotyczące grzybów leczniczych i trujących, które możemy spotkać nie tylko podczas jesiennego grzybobrania. Druga wystawa zostanie przeznaczona na eksponaty związane ze szkłem laboratoryjnym.
Łącznie organizatorzy przygotowali 20 zajęć w formie warsztatów, pokazów, laboratoriów o charakterze obserwacyjnym jak i doświadczalnym. Uczestnicy będą mogli obserwować pod mikroskopem, a także oznaczać grupę krwi. Zajęcia odbędą się tylko dla osób, które dokonają rejestracji.