Cięcia budżetowe – radni zaniepokojeni

Cięcia budżetowe – radni zaniepokojeni

Nie da się ukryć, że kryzys dopada każdego, nawet duże miasta. Podobnie jest w Szczecinie. Miasto obcięło wydatki. Cięcia budżetowe mocno zaniepokoiły radnych.

Wspólne spotkanie

Radni z 11 rad osiedli w Szczecinie spotkali się, by rozmawiać o cięciach budżetowych, które dotknęły budżety osiedli. Radni są zgodni co do tego, że odebranie puli 300 000 złotych radom osiedli ogranicza ich możliwości organizowania imprez dla mieszkańców. Osiedlowcy oczekiwali, że poziom finansowania rad osiedli wróci do stanu sprzed pandemii. Krzysztof Romianowski, radny Rady Miasta Szczecin, poparł starania osiedlowców i uważa, że ograniczanie budżetów przeznaczonych na integrację lokalnej społeczności jest nieporozumieniem. Artur Szałabawka, poseł PiS i były radny Szczecina, obiecał również wsparcie dla osiedlowców.

Wspólne głosowanie

Spotkanie zakończyło się głosowaniem, w którym większość zebranych opowiedziała się za spotkaniem z prezydentem Piotrem Krzystkiem. Wstępnie zaproponowano termin na przyszły tygodzień. W komentarzu od strony miasta podkreślono, że w trakcie pandemii koronawirusa budżety rad osiedli zostały mocno ograniczone. Jednak w tym roku zwiększenie kwoty o 350 000 złotych w tegorocznym budżecie z pewnością przyczyni się do powrotu wielu aktywności społeczności lokalnych.