Zawieszenie taryf za wodę i ścieki

Zawieszenie taryf za wodę i ścieki

Nie da się ukryć, że rosnące ceny przyprawiają o zawrót głowy. Nie ma się co dziwić, że nie tylko osoby prywatne, ale również podmioty gospodarcze dążą do tego, aby przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Okazało się, że od nowego roku wpłynęło już około 50 wniosków, które traktują o tym, aby zawiesić taryfę za wodę i ścieki.

Firmy domagają się obniżek

Od nowego roku już 50 gmin w naszym regionie domagają się zawieszenia obecnych taryf za wodę i ścieki oraz podwyżek opłat. Taka sytuacja spowoduje wyższe rachunki dla mieszkańców, ale może uratować także wiele firm przed zwolnieniami. Szczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji ostatnio złożył wniosek o zawieszenie taryf, które miały obowiązywać do 2024 roku, powołując się na czynniki takie jak wzrost cen energii i inflacja.

Gminy również składają wnioski

Inne gminy również złożyły podobne wnioski o podwyżki opłat, wahające się od kilku procent do kilkudziesięciu procent. Głównym argumentem firm, jest to, że bez tych podwyżek, firmy dostarczające wodę będą musiały dokonywać zwolnień, a dostawa wody do domów może stać się problematyczna.