Kolejny szpital w Szczecinie zakazuje odwiedzin

Kolejny szpital w Szczecinie zakazuje odwiedzin

W związku z rosnącą liczbę zachorowań kolejny szpital w Szczecinie zakazuje odwiedzin. Sprawdzamy, co więcej wiadomo.

Sezon na zachorowania?

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów ze względu na wzrost liczby zakażeń COVID-19, grypą oraz RSV. Regulacja ta dotyczy wszystkich oddziałów, z wyjątkiem pacjentów w stanach ciężkich lub terminalnych oraz dzieci. W tych przypadkach konieczna jest zgoda lekarza kierującego oddziałem lub lekarza dyżurnego.

Kto może odwiedzać chorych?

Osoba odwiedzająca pacjenta musi być zdrowa, zakrywać usta i nos maseczką ochronną. Oprócz tego musi stosować się do wszystkich zaleceń personelu medycznego. Na sali może przebywać tylko jedna osoba. Dodatkowo sama wizyta nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. Regulacja ta będzie obowiązywać do odwołania.

To nie jedyny szpital zamknięty na odwiedziny

Wiele szpitali już wprowadziło różnego rodzaju zakazy i ograniczenia odwiedzin, zarówno na oddziałach zakaźnych, jak i na innych. W Szczecinie częściowe zakazy odwiedzin już wprowadzono w szpitalu przy ulicy Arkońskiej oraz w Zdunowie. Osoby z objawami infekcji oraz dzieci do 12 roku życia nie mogą odwiedzać swoich bliskich, a oddziały z pacjentami zakażonymi COVID-19, grypą oraz RSV pozostają niedostępne dla odwiedzin.