Będzie więcej lotów z i do Szczecina

Będzie więcej lotów z i do Szczecina

Port lotniczy Szczecin-Goleniów poinformował dziś,  że Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę połączeń na trasie Szczecin – Warszawa Chopina. Jakie zmiany przewidziano? Sprawdzamy!

Więcej lotów jeszcze w marcu

Planowane jest zwiększenie lotów z 19 do 22 tygodniowo, począwszy od 26 marca. Tego samego dnia linie Ryanair również wznowią loty na trasie Szczecin – Warszawa-Modlin. Według prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność Macieja Dziadosza, ta decyzja LOT-u wpisuje się w rozwój siatki połączeń i daje możliwość większej ilości dogodnych przesiadek do miast europejskich, Ameryki Północnej, Azji i na Bliski Wschód za pośrednictwem hubu w Warszawie.

Dogodna alternatywa do dalszych podróży

Dziadosz zaznaczył również, że dostosowanie rozkładu lotów pod ruch point to point do Warszawy stanowi alternatywę dla długiej podróży koleją lub samochodem, umożliwiając załatwienie spraw w jeden dzień dla mieszkańców Zachodniopomorskiego i Mazowieckiego bez konieczności noclegu. Przypomniano również, że bezpośrednie pociągi ze Szczecina Głównego do Warszawy Centralnej trwają od blisko 6,5 do 8 godzin.