Zatrzymanie nietrzeźwego kandydata na kierowcę w Szczecinie

Zatrzymanie nietrzeźwego kandydata na kierowcę w Szczecinie

Policja w Szczecinie zatrzymała mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, usiłował przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. W wydychanym powietrzu 52-latka stwierdzono obecność ponad promila alkoholu. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy ten sam mężczyzna ma problemy z prawem w związku z jazdą pod wpływem alkoholu – wcześniej już raz stracił prawo jazdy za podobne przewinienie.

Policjanci ze szczecińskiej drogówki otrzymali zgłoszenie i zostali oddelegowani do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. Informacje wskazywały, że jeden z kandydatów do uzyskania prawa jazdy może być pod wpływem alkoholu. Po przeprowadzeniu testu na zawartość alkoholu w organizmie, potwierdziły się obawy – 52-letni mężczyzna miał we krwi ponad promil alkoholu.

Jak przekazał młodszy aspirant Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, nietrzeźwy kandydat na kierowcę przyznał się policjantom, że pił dzień wcześniej, ale był przekonany o swojej trzeźwości i gotowości do przystąpienia do państwowego egzaminu na prawo jazdy. Egzaminator, który był obecny na miejscu potwierdził, że mężczyzna zdążył już wykonać część egzaminacyjną na placu manewrowym – wykonał poprawnie wszystkie zadania, a dopiero potem egzaminator wszedł do samochodu i poczuł od niego woń alkoholu.

52-latek został następnie odwieziony na komisariat. Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. W ciągu ostatniego miesiąca to już drugi taki przypadek w mieście.