Wypadek na ul. Energetyków, zakłócenia w ruchu tramwajom

Wypadek na ul. Energetyków, zakłócenia w ruchu tramwajom

W środowy poranek w Szczecinie miał miejsce wypadek, który zatrzymał na chwilę ruch tramwajów. Na szczęście zakłócenia nie trwały długo, a w wypadku nikt poważnie nie ucierpiał. Co właściwie się stało?

Jak doszło do wypadku?

W środę przed godziną 8 rano, na ul. Energetyków w Szczecinie doszło do zdarzenia tramwaju z samochodem osobowym. Mimo że wypadek wyglądał dość groźnie, to na szczęście nikt nie ucierpiał. Brak poważnie rannych osób sprawił, że można było błyskawicznie uprzątnąć torowisko. Zakłócenia w ruchu tramwajów trwały zaledwie 7 minut, co nie wpłynęło na opóźnienia przejazdów.

Z samochodem zderzył się tramwaj linii numer 7. Właściwa reakcja służb i sprawne uprzątnięcie torowiska pozwoliło na szybkie wznowienie ruchu tramwajów w kierunku centrum miasta. Osoby korzystające z tego środka transportu uniknęły tym samym opóźnionego przyjazdu do celu podróży.

Uwaga na tramwaje

Wielu kierowców zapomina o tym, że tramwaje są również uczestnikami ruchu i w wielu przypadkach posiadają pierwszeństwo przed autami. Warto odświeżyć sobie przepisy ruchu drogowego w tej kwestii i zwracać większą uwagę na to, co dzieje się dookoła nas gdy siedzimy za kółkiem.