KulturaMiastoWydarzenia

Marsz równości w Szczecinie, jak wyglądało to wyjątkowe wydarzenie?

Ulicami Szczecina w ubiegłą sobotę po raz kolejny przeszedł marsz wolności, wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 3! Tęczowy marsz to wydarzenie, w którym biorą udział nie tylko osoby o odmiennej orientacji. W kolorowym pochodzie idą wszyscy, którzy deklarują wsparcie i tolerancję dla mniejszości seksualnych w Polsce.

Jak przebiegał 3 szczeciński marsz równości?

Pochód pełen kolorów, tęczowych flag i uśmiechu przebiegał, jak zawsze spokojnie. Nikt nie zakłócił tego radosnego wydarzenia. Marsz skupił się tym razem na swoim właściwym celu, jakim jest promowanie miłości, tolerancji i równości wszystkich ludzi. Zabrakło aluzji do polityki, które przy takiej okazji są zwyczajnie zbędne. Dzięki temu wszystko przebiegło w pokojowej i radosnej atmosferze.

Pochód wyruszył spod Wałów Chrobrego, gdzie uprzednio przy fontannie odbył sie piknik. Podczas imprezy można było zakupić jedzenie i napoje oraz gadżety i tęczowe flagi. Dzięki Amnesty International Szczecin na marszu można było fotografować się z banerami prezentującymi ciekawe i pokrzepiające hasła, takie jak „Miłość to prawa człowieka”. Zrobienie sobie zdjęcia z takim banerem i udostępnienie go w sieci jest równoznaczne z wyrażeniem swojego poparcia dla miłości i równości każdego bez względu na orientację.

O godzinie 15 kolorowy pochód wyruszył wraz z siedmioma platformami muzycznymi. Uczestnicy mogli bawić się przy dobrej muzyce didżejów oraz niemieckich artystów z kolektywu Gegen. Po dotarciu na Jasne Błonia odbył się finał marszu. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wzruszających przemówień. Wiele osób dzięki temu pojęło istotę wspaniałej inicjatywy, jaką jest marsz równości.

Powiązane tematy
MiastoWydarzenia

Sanktuarium zamiast Parafii św. Józefa w Szczecinie!

W czwartek (07.10) metropolita szczecińsko – kamieński ks. abp. Andrzej Dzięga podniósł…
Czytaj dalej
KulturaMiastoWydarzenia

Kto zagości na tegorocznym Szczecin Film Festival?

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji Szczecin Film Festival. Wydarzenie to od początku swego…
Czytaj dalej
WydarzeniaWypadki

Szczeciński sąd zakończył śledztwo w sprawie bandyckiego napadu

Prokuratura rejonowa Szczecin Zachód zakończyła sprawę bandyckiego napadu, który miał miejsce…
Czytaj dalej