Marsz równości w Szczecinie, jak wyglądało to wyjątkowe wydarzenie?

Marsz równości w Szczecinie, jak wyglądało to wyjątkowe wydarzenie?

Ulicami Szczecina w ubiegłą sobotę po raz kolejny przeszedł marsz wolności, wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 3! Tęczowy marsz to wydarzenie, w którym biorą udział nie tylko osoby o odmiennej orientacji. W kolorowym pochodzie idą wszyscy, którzy deklarują wsparcie i tolerancję dla mniejszości seksualnych w Polsce.

Jak przebiegał 3 szczeciński marsz równości?

Pochód pełen kolorów, tęczowych flag i uśmiechu przebiegał, jak zawsze spokojnie. Nikt nie zakłócił tego radosnego wydarzenia. Marsz skupił się tym razem na swoim właściwym celu, jakim jest promowanie miłości, tolerancji i równości wszystkich ludzi. Zabrakło aluzji do polityki, które przy takiej okazji są zwyczajnie zbędne. Dzięki temu wszystko przebiegło w pokojowej i radosnej atmosferze.

Pochód wyruszył spod Wałów Chrobrego, gdzie uprzednio przy fontannie odbył sie piknik. Podczas imprezy można było zakupić jedzenie i napoje oraz gadżety i tęczowe flagi. Dzięki Amnesty International Szczecin na marszu można było fotografować się z banerami prezentującymi ciekawe i pokrzepiające hasła, takie jak „Miłość to prawa człowieka”. Zrobienie sobie zdjęcia z takim banerem i udostępnienie go w sieci jest równoznaczne z wyrażeniem swojego poparcia dla miłości i równości każdego bez względu na orientację.

O godzinie 15 kolorowy pochód wyruszył wraz z siedmioma platformami muzycznymi. Uczestnicy mogli bawić się przy dobrej muzyce didżejów oraz niemieckich artystów z kolektywu Gegen. Po dotarciu na Jasne Błonia odbył się finał marszu. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wzruszających przemówień. Wiele osób dzięki temu pojęło istotę wspaniałej inicjatywy, jaką jest marsz równości.