Zimny i deszczowy czwartek w Szczecinie – czy czeka nas załamanie pogody?

Zimny i deszczowy czwartek w Szczecinie – czy czeka nas załamanie pogody?

Wrzesień jak na razie nas nie rozpieszcza, jeśli chodzi po pogodę. Zamiast „złotej, polskiej jesieni” mamy okazję zaobserwować deszcz i pluchę oraz zimne noce. Prognozy na czwartek (23.09) również nie prezentują się zbyt dobrze. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas konkretne załapanie pogody w Szczecinie. Czwartek najprawdopodobniej będzie przypominał bardziej dzień listopadowy niż wrześniowy.

Silny wiatr i obfite opady deszczu – pogoda na czwartek

Według prognoz w czwartek mieszkańców Szczecina czeka załamanie pogodowe. Przewiduje się obfite opady deszczu oraz bardzo silny wiatr. Szczecinianie obawiają się kolejnego zalania ulic, jakie miało miejsce niedawno podczas silnych opadów deszczu. Synoptycy uspokajają jednak, że czwartkowe opady nie będą nagłe. Równomierne rozłożenie w czasie deszczu nie powinno zakończyć się zalanymi ulicami.

Ciekawostką jest to, że do południa pogoda będzie całkiem znośna, a co najważniejsze będzie ciepło. Chwilami temperatura może sięgać nawet 18 stopni C. Deszcz i wiatr powinny pojawić się dopiero w godzinach popołudniowych. Wtedy też znacznie obniży się temperatura. Silny wiatr, który pojawi się w czwartek, utrzyma się do piątku, wiać może z prędkością do 60 km na godzinę.

Jak wyglądają prognozy na weekend?

Czy taka pogoda utrzyma się do weekendu? Według synoptyków nie. Na sobotę i niedzielę mamy dużo lepsze prognozy. W sobotę temperatura w Szczecinie może sięgać nawet 20 stopni. Nad morzem będzie nieco chłodniej, bo około 17 stopni, wiatr i zachmurzenie umiarkowane. Najcieplej będzie jednak w niedziele. Tego dnia temperatury mogą sięgnąć nawet 24 stopni w mieście i do 20 nad morzem, do tego dzień ten będzie słoneczny. Ta przyjemna pogoda może utrzymać się nawet do wtorku.