Wypadek na budowie w Szczecinie: płonący rurociąg gazu, trzy osoby ewakuowane

Wypadek na budowie w Szczecinie: płonący rurociąg gazu, trzy osoby ewakuowane

W mieście Szczecin, na placu budowy położonym przy ulicy Kolumba, doszło do poważnego wypadku. Doszło tam do pożaru gazu z uszkodzonej instalacji. Płomień, który wydobywa się z rurociągu, ma aż 1,5 metra wysokości – takie informacje przekazał dzisiaj Tomasz Kubiak, młodszy brygadier i rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Na szczęście w tym zdarzeniu nie odnotowano żadnych ofiar ani osób poszkodowanych.

Kubiak poinformował również, że z budynków znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia, strażacy musieli ewakuować trzy osoby. Natomiast jedna osoba opuściła zagrożony obszar jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Obecnie na miejscu działa pogotowie gazowe, które pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Działania remontowe przy ulicy Kolumba, gdzie doszło do tego incydentu, trwają od końca 2021 roku. Miejsce to znajduje się blisko Szczecińskiego Dworca Głównego. Prace modernizacyjne były jednak opóźnione, z powodu wielu przeszkód, które pojawiły się w trakcie ich realizacji. Głównym problemem były kolizje z infrastrukturą podziemną – jej rzeczywisty stan różnił się od tego, jaki widniał na planach.