Wydarzenie Pyromagic 2022 w Szczecinie odwołane

Wydarzenie Pyromagic 2022 w Szczecinie odwołane

Pyromagic to festiwal fajerwerków rokrocznie organizowany na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Pierwszy raz wydarzenie miało miejsce w 2008 roku, zaś ostatnia dotychczasowa edycja odbyła się w 2019 roku.

Kolejna edycja odwołana

Pyromagic w 2020 i 2021 roku zostało odwołane i podobny los czeka niestety najbliższą edycję, zaplanowaną na początek 2022 roku. Jednak z jedną różnicą – najbliższa odsłona festiwalu nie odbędzie się nie z powodu pandemii – jak w przypadku dwóch poprzednich, ale dlatego, że w miejskim budżecie nie znalazły się na to środki.

Decyzja o anulowaniu imprezy jest już ostateczna, co potwierdzają lokalne władze i organizatorzy – projekt budżetu miasta przygotowany na przyszły rok nie przewiduje wydatków na organizację wydarzenia Pyromagic. Zresztą z tego samego powodu odwołany został również szczeciński Sylwester na Jasnych Błoniach.

Niepewna przyszłość Pyromagic

Pokazy fajerwerków prezentowane w ramach Pyromagic już od pierwszej edycji przyciągały tłumy widzów, zachwycających się efektownymi pokazami na nocnym niebie. Jednakże w ostatnich latach coraz częściej mówi się o tym, że powinno się odejść od typowo sylwestrowych i noworocznych tradycji pokazów fajerwerków. Powód? sztuczne ognie są nie tylko nieekologiczne i zanieczyszczają środowisko, ale dodatkowo ich głośne wystrzały powodują silny stres u zwierząt domowych.