Kolejne wielkie przebudowy w szczecinie

Kolejne wielkie przebudowy w szczecinie
dav
Miasto Szczecin podjęło się kolejnych przebudowań. Zmodernizowana zostanie ulica Kolumba oraz aleja Powstańców Wielkopolskich. Pętla Pomorzany także doczeka się swojej metamorfozy.
Całe przedsięwzięcie potrwa aż dwa lata. Remont obejmie przebudowę nie tylko jezdni, ale także torowiska, chodników oraz sieci trakcyjnej. Koszt prac wyceniono na 262 miliony złotych. Miasto w tym celu podpisało umowę z zaufaną firmą ZUE, która aktualnie prowadzi prace w ramach torowej rewolucji w centrum Szczecina. Pierwsze prace rozpoczną się przy ul. Nowej, ul. Kolumba, ul. Smolańskiej oraz na pętli Pomorzany. z pewnością dużym ułatwieniem dla kierowców będzie fakt, że ruch nie zostanie wstrzymany, a zamykane będą jedynie poszczególne odcinki. Tramwaje także będą kursowały bez zmian.

Udogodnienia na przystankach wiedeńskich

W planach jest także stworzenie tzw. przystanków wiedeńskich wzdłuż ulicy Kolumba. Nazwa pochodzi od miasta, w którym zastosowano je po raz pierwszy. Zadaniem tych przystanków jest zwiększenie bezpieczeństwa wsiadających do autobusu oraz ułatwienia tego procesu osobom starszym, niepełnosprawnym oraz rodzicom z dziećmi. W miejscu przystanku jednia zostanie podniesiona do poziomu chodnika.

Jakie zmiany nas czekają?

  • przebudowany układ drogowy al. Powstańców Wielkopolskich,
  • przebudowane skrzyżowania al. Powstańców Wielkopolskich,
  • wprowadzone pasy autobusowo – tramwajowe na odcinku drogi od ul. Dunikowskiego do ul. Frysztackiej,
  • przystanki wiedeńskie przy ul. Kolumba,
  • ułatwienia dla rowerzystów.

Nowa pętla Pomorzany

W skład prac wchodzić ma także renowacja pętli Pomorzany. Będzie ona nie tylko powiększona do powierzchni 1,75 ha, ale także poszerzy o pięć nowych peronów oraz miejsca parkingowe wewnątrz pętli. W planach jest także stworzenie wspólnego peronu dla tramwajów i autobusów, toru odstawczego oraz miejsca postojowego. Budynek socjalny dla motorniczych i kierowców będzie z pewnością dużym ułatwieniem ich pracy. Po przebudowie pętli powstanie nam możliwość wyjazdu z każdego toru w dwa kierunki: w stronę al. Powstańców Wielkopolski oraz w stronę ul. Kolumba.