Spektakularna Fabryka Wody w Szczecinie. Jakie atrakcje zostaną tam przygotowane?

Spektakularna Fabryka Wody w Szczecinie. Jakie atrakcje zostaną tam przygotowane?

Na placu budowy nowego aquaparku w Szczecinie trwają już prace wykończeniowe. W 2022 roku miejsce to zostanie ukończone, a najprawdopodobniej latem powitani zostaną pierwsi goście.

Częściowe otwarcie latem

Fabryka Wody – bo tak nazwany został właśnie budowany aquapark w Szczecinie – powstaje w miejscu dawnego kąpieliska Gontynka, przy ulicach Szczanieckiej i 1 Maja. Prace budowlane tego kompleksu basenowo-edukacyjnego rozpoczęto w październiku 2019 roku. Wiele wskazuje na to, że już w czasie przyszłorocznych wakacji mieszkańcy Szczecina i okolic będą mogli schłodzić się w tamtejszych basenach. Warto jednak wiedzieć, że początkowo czynne będą wyłącznie niecki zewnętrzne, a z kolei część zadaszona powinna zostać ukończona i otwarta do końca 2022 roku.

Cały kompleks składać się będzie z robiącego wrażenie aquaparku – najnowocześniejszego obiektu tego typu w całej Polsce, ale także z innowacyjnego Edukatorium, gdzie działać będą laboratoria i organizowane będą wystawy rozwijające temat wody.

Rwąca rzeka, infinity pool, huśtawka wodna

Na gości Fabryki Wody czekać będzie rozbudowana oferta atrakcji. Nie bez powodu obiekt ten ma być najnowocześniejszym i najbardziej innowacyjnym aquaparkiem w całej Polsce.

W tamtejszej infrastrukturze wodnej ma w sumie znaleźć się 17 wewnętrznych basenów i 4 zewnętrzne. Wśród niecek zadaszonych (ulokowanych na aż trzech piętrach) pojawią się typowe baseny sportowe czy brodziki i wodne place zabaw dla dzieci, ale także niecki rekreacyjne czy idealny do sesji na Instagrama basen typu infinity pool – z ukrytą krawędzią i świetnym widokiem.

Wrażenie robić będzie również basen rekreacyjny z huśtawką wodną, boiskiem do siatkówki, siatkami wspinaczkowymi, kotarą wodną, leżankami z hydromasażem i podwodnymi gejzerami. Goście kompleksu będą mogli również wybrać się na basen sportowy z podnoszonym dnem, zajrzeć do jaskini przygód, przepłynąć się w rwącej rzece lub spróbować odrobiny luksusu w basenie VIP.

Emocje odwiedzającym zapewnią także zjeżdżalnie – w Fabryce Wody pojawi się ich aż 11, z czego najdłuższa – pontonowa – będzie mieć 77 metrów długości. Wśród pozostałych znajdzie się np. zjeżdżalnia wyścigowa do szybkich zjazdów czy wariant rodzinny do nieco spokojniejszej rozrywki.

Spa, saunarium i strefa sportowa

Atrakcje czekać będą również na zwolenników relaksu i wellness. Fabryka Wody dysponować będzie spa oraz ogromnym saunarium, w którym działać będzie aż 16 podgrzewanych pomieszczeń. Obok nich znajdą się tężnie solankowe, baseny schładzające, groty śnieżne i lodowe oraz łaźnie piwne.

Dodatkowo wnętrze hali basenowej zostanie wyposażone w świetliki z folii ETFE, która przepuszcza promieniowanie UV. To pozwoli na uzyskanie złocistej opalenizny w innowacyjny sposób, bo za pomocą naturalnego światła, ale wewnątrz budynku.

Po całym dniu spędzonym w wodzie będzie można zajrzeć na taras, który zimą zamieniać się będzie w lodowisko czy też rozerwać się podczas gry w kręgle czy bilard. Kompleks Fabryka Wody dysponować będzie również ścianką wspinaczkową, siłownią i kortami do squasha.