Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Już za nieco ponad trzy tygodnie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wydarzenie to pozwoli poczuć magię świąt i ożywi długie, jesienne wieczory.

Jarmark odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę, 10, 11 i 12 grudnia, a jej organizatorzy przygotowali na ten czas wiele interesujących inicjatyw.

Magia świąt

Na czas trwania jarmarku przygotowany zostanie rozbudowany program atrakcji, a cały teren Zamku Książąt Pomorskich zostanie pięknie udekorowany. Na zamkowym dziedzińcu stanie ogromna choinka ozdobiona światełkami, wokół zawieszone zostaną również świetlne dekoracje i iluminacje.

Stoiska z rękodziełem, ozdobami świątecznymi i produktami regionalnymi

Głównym punktem programu wydarzenia będzie jarmark – na miejscu staną liczne stoiska sprzedawców oferujących rękodzieło, pomysły na bożonarodzeniowe prezenty oraz ozdoby świątecznego stołu, mieszkania i choinki. Wśród stoisk wydzielona zostanie również Aleja Zachodniopomorskich Smaków, gdzie będzie można zakupić lokalnie wyprodukowane artykuły spożywcze i regionalne przysmaki.

Bogaty program atrakcji

W ciągu trzech dni wydarzenia spodziewać się będzie można koncertów (w tym kolęd), konkursu na najładniejszy strój świąteczny, spektakli teatralnych, a także pokazów żonglerów, iluzjonistów i szczudlarzy. Odbędzie się również karaoke czy warsztaty z beatboxu, a także wspólne kolędowanie, a najmłodsi będą mogli spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Będzie można również zajrzeć do zagrody renifera Świętego Mikołaja czy do atelier lodowych rzeźb. Na miejscu pojawią się również retro karuzele i fotobudka do świątecznych sesji zdjęciowych.