Wybrano firmę, która zbuduje kładkę dla pieszych i rowerzystów nad ul. Struga w Szczecinie

Wybrano firmę, która zbuduje kładkę dla pieszych i rowerzystów nad ul. Struga w Szczecinie

Company PORR S.A. została wyselekcjonowana jako wykonawca projektu kładki pieszo-rowerowej nad ulicą Struga w Szczecinie. Projekt ten zdobył zwycięstwo w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Plany budowy okazują się jednak bardziej kosztowne niż początkowo przewidywano przez miasto.

Ratusz miał zamiar przeznaczyć na realizację tego projektu do 5,93 mln złotych. Niemniej jednak, oferta firmy PORR z Warszawy wyniosła 7,65 mln złotych. Mimo to, jest to najniższa kwota spośród wszystkich ofert przetargowych. Przykładowo, Probudowa z Wrocławia wyceniła swoją ofertę na 8,71 mln złotych, Niwa Szczecin na 8,95 mln złotych, Strabag z Pruszkowa na 9,23 mln złotych, a GE ze Szczecina na 11,27 mln złotych.

Zdecydowano się więc na najkorzystniejszą cenowo propozycję od firmy PORR, która jest znana z wielu inwestycji realizowanych na terenie całego kraju. Wcześniej była ona częścią konsorcjum odpowiedzialnego za budowę tunelu w Świnoujściu.

„Termin realizacji zamówienia wynosi 17 miesięcy od momentu podpisania umowy. Nowa kładka będzie się znajdować między ul. Iwaszkiewicza a Outlet Parkiem” – poinformował Piotr Zieliński, rzecznik prasowy ds. inwestycji miasta Szczecin.

Pomysłodawcy projektu chcieli ułatwić komunikację w obszarze, gdzie nie ma możliwości bezpośredniego przejścia przez ulicę Struga. Planowane jest zbudowanie kładki dla pieszych i rowerzystów z dodatkowymi schodami i pochylniami. W projekcie przewidziana jest także przebudowa okolicznych chodników, ścieżek rowerowych, odcinków jezdni oraz przejść dla pieszych. Wybrany wykonawca będzie odpowiedzialny również za instalację oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz zagospodarowanie terenu zielonego wokół kładki. Dodatkowo obok kładki planowane jest miejsce z poidełkiem.