Zielone światło dla terminalu kontenerowego w Świnoujściu

Zielone światło dla terminalu kontenerowego w Świnoujściu

Po długim procesie analizy i oceny oddziaływania na środowisko, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście uzyskał decyzję środowiskową na budowę głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie była odpowiedzialna za wydanie tego dokumentu, a jej decyzja uwzględniała również postępowanie transgraniczne z Niemcami.

Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Portu, optymistycznie patrzy na przyszłość projektu i ma nadzieję, że do końca bieżącego roku uda się rozwiązać wszystkie formalności związane z terminalem kontenerowym. Prezes Urbaś jest pewny, że wszystkie procedury przygotowania tej nowej inwestycji zostaną zakończone przed nadejściem nowego roku.

Budowa nowego podejścia dla statków do Świnoujścia to niezbędny element projektu. Marek Gróbarczyk, Wiceminister Infrastruktury, wyraża jednak obawy co do potencjalnych przeszkód ze strony opozycji, które mogą zagrozić realizacji inwestycji. Mimo to, Gróbarczyk jest zdeterminowany do przeprowadzenia projektu, choć niepokoi go fakt, że opozycja zapowiada rezygnację z realizacji tej inwestycji, co według niego może mieć negatywne skutki dla regionu.