Poszukiwany przez policję mężczyzna zatrzymany podczas drzemki na klatce schodowej

Poszukiwany przez policję mężczyzna zatrzymany podczas drzemki na klatce schodowej

Podczas nocnej zmiany, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymali informację od troskliwych mieszkańców jednego z bloków. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który nieznajomo zasnął na ich klatce schodowej. Jego głośne chrapanie stanowiło poważne zakłócenie ciszy nocnej dla wszystkich lokatorów budynku.

Kiedy patrol pojawił się na miejscu, szybko zdał sobie sprawę, że sprawca nocnej wrzawy to nie byle kto. Doświadczeni stróże prawa stwierdzili, że mężczyzna leżący na schodach to poszukiwana osoba, która miała do odbycia karę pozbawienia wolności. Głęboki sen 44-letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który zdecydował na drzemkę w centrum Szczecina, został gwałtownie przerwany przez interweniujących policjantów.

Mundurowi obudzili go i sprawdzili jego tożsamość. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany za niewykonanie wyroku – 8 dni aresztu za niezapłaconą grzywnę. Policjanci, nie zadowalając się tą informacją, postanowili jeszcze poddać go badaniu alkomatem. Wynik był jednoznaczny – mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Stawka była wysoka, ale tym razem poszukiwany nie miał szans na uniknięcie odpowiedzialności. Został zatrzymany na miejscu i natychmiast przetransportowany do Zakładu Karnego.