Wspomnienia z modernistycznych wnętrz Teatru Polskiego w Szczecinie

Wspomnienia z modernistycznych wnętrz Teatru Polskiego w Szczecinie

Przenikamy do tajemniczych zakamarków, mijając przy tym biura dyrekcji i „wystawę osiągnięć”. Zwiedzamy nieznane wcześniej zakątki, które były niedostępne dla publiczności. Tylko kilka godzin dzieli miasto Szczecin od uroczystego otwarcia nowo wyremontowanej siedziby Teatru Polskiego.

Ten unikalny materiał jest jednym z niewielu dokumentujących wygląd Teatru Polskiego przed jego gruntowną przebudową. Został on odnaleziony na dyskach redakcyjnych portalu szczecińskiego, gdzie pozostawał przez 3 lata nieopublikowany. Decyzję o jego prezentacji podjęliśmy w związku z nadchodzącym otwarciem odnowionej placówki teatralnej.

Dzięki temu filmowi, odwiedzający Teatr Polski będą mogli powrócić do dobrze znanych im miejsc, takich jak foyer, malarnia czy główna scena. Spacer po teatrze razem z ówczesnym zastępcą dyrektora Aleksandrą Kopińską-Szykuć umożliwi odkrycie tajemniczych zakamarków, zwykle niedostępnych dla miłośników sztuki teatralnej. To rzadka okazja, aby podziwiać wnętrza modernistycznego gmachu przy ulicy Swarożyca, kiedy jest całkiem pusty i oświetlony jasnym światłem.

Materiał ten pozwoli nam na chwilę poczuć się jak aktorzy, którzy przed wejściem na scenę relaksują się na fotelach pod opieką personelu garderoby. Przywoła też momenty, kiedy w trakcie spektaklu aktor znika na pół minuty i wraca trzymając książkę lub lampkę wina. W którym miejscu znajdował się przez te 30 sekund? Odpowiedź na to pytanie ukryta jest właśnie w tym materiale.