Grono urzędnicze Szczecina wyjaśnia nieporozumienia dotyczące budowy obwodnicy Polic

Grono urzędnicze Szczecina wyjaśnia nieporozumienia dotyczące budowy obwodnicy Polic

Zwróciliśmy się do przedstawicieli administracji miejskiej Szczecina z pytaniem, czy wyrazili oni zgodę na realizację planów dotyczących budowy obwodnicy Polic przez obszary leśne będące własnością samorządu miejskiego. Odpowiedź była jednoznaczna – żadne takie ustalenia nie miały miejsca.

„Administracja miejska Szczecina nie wyrażała zgody na żaden z proponowanych projektów. Oczekujemy, że w odpowiednim momencie zostanie do nas skierowane formalne zapytanie o zgodę oraz propozycje uzgodnień. Kiedy otrzymamy szczegółowe informacje na temat proponowanych rozwiązań projektowych, będziemy je analizować i oceniać. Przy podejmowaniu decyzji kierujemy się przede wszystkim dobrem mieszkańców Szczecina, co jest dla nas priorytetem”, mówi Piotr Zieliński, pełniący funkcję rzecznika prasowego Miasta Szczecin ds. inwestycji.

Przy okazji warto przypomnieć, że firma Police ma czas do 18 sierpnia na zgłoszenie ofert od firm zainteresowanych realizacją projektu budowy obwodnicy Police. Zadanie to będzie miało na celu ułatwienie ruchu tranzytowego w stronę Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina, a samo przetarg ma formę „zaprojektuj i wybuduj”. Obligacjami firmy zwycięskiej będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji środowiskowej a następnie faktyczna budowa drogi.