Wheel of Szczecin ponownie pojawi się na Łasztowni

Wheel of Szczecin ponownie pojawi się na Łasztowni

Na teren wyspy Łasztownia w Szczecinie powraca diabelski młyn – Wheel of Szczecin Koło Widokowe. Z atrakcji jak zwykle roztaczać się będzie wspaniały widok na panoramę miasta i okolic. Warto dodać, że to jeszcze nie koniec atrakcji, które tego lata czekać będą na Łasztowni na mieszkańców miasta.

 

Wspaniały widok na miasto

Wheel of Szczecin to obecnie największy diabelski młyn w całej Polsce. Koło widokowo ma około 60 metrów wysokości i waży ponad 350 ton. Za każdym razem atrakcja ustawiana jest na szczecińskiej Łasztowni, a dokładniej przy ulicy Tadeusza Apolinarego Wendy 3. W tym roku sezon na Wheel of Szczecin rozpoczyna się w dniu 1 czerwca. Montaż atrakcji rozpocznie się po Juwenaliach, a miejsce to będzie działać aż do września.

Diabelski młyn będzie czynny codziennie. W poniedziałki, wtorki, środy i czwartki z atrakcji skorzystać będzie można w godzinach od 14:00 do 22:00, w piątki otwarta będzie do 24:00, w soboty w godzinach 11:00-24:00, a w niedziele od 11:00 do 22:00.

Cena za przejażdżkę wynosi 35 zł za osobę dorosłą i 25 zł za dziecko, co w tym przypadku oznacza osobę do 140 cm wzrostu. Warto dodać, że kabiny są przystosowane dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej, np. na wózkach inwalidzkich.

Wheel of Szczecin to wspaniała atrakcja, która pozwala podziwiać miasto z zupełnie nowej perspektywy. Dodatkowego uroku dodaje diabelskiemu młynowi efektowne, nocne podświetlenie.

 

Imponujący program atrakcji

Wheel of Szczecin to tylko jedna z wielu letnich atrakcji zaplanowanych na ten sezon na Łasztowni. Już w lipcu odbędą się tam Letnie Brzmienia, podczas których na scenie zagrają Artur Rojek, Bitamina i Jakuba Skorupa. Seria koncertów ponownie powróci w dniach 3 i 4 sierpnia, a wtedy to wystąpi Kortez i Sobel.

Natomiast na 23 lipca zaplanowano Szczecin Rap Festiwal, a kilka dni później, bo 30 lipca odbędzie się Festiwal Garaże, na którym zagra m. in. zwycięzca tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji – Kalush Orchestra.

Sierpień stanie natomiast pod znakiem długo wyczekiwanej imprezy Żagle 2022. Wydarzenie zaplanowano na weekend 19-22 sierpnia. Program letnich atrakcji na Łasztowni dopełni Bulwarove, czyli cykliczne imprezy dla całej rodziny, seanse pod chmurką w ramach Kina na Leżakach oraz Miejska Strefa Letnia, którą można znaleźć na Wyspie Grodzkiej. Na miejscu pojawi się scena, plaża miejska i strefa foodtrucków.