Ruszył Tydzień Otwartej Sztuki w Szczecinie

Ruszył Tydzień Otwartej Sztuki w Szczecinie

Na uczestników właśnie zainagurowanego Tygodnia Otwartej Sztuki w Szczecinie czeka moc wyjątkowych atrakcji. Od warsztatów i wystaw, po koncerty i spotkania z artystami – to wszystko i o wiele więcej znalazło się w tegorocznym programie miejskiego wydarzenia.

 

Siedem dni ze sztuką

Akademia Sztuki przy placu Orła Białego w Szczecinie oraz Władze Miasta Szczecin powracają z imprezą Tydzień Otwartej Sztuki w Szczecinie. Wydarzenie dawniej stanowiło tylko weekend spotkań ze sztuką, jednak ogromne zainteresowanie szczecinian tym festiwalem sprawiło, że obecnie impreza trwa nie trzy, a całe siedem dni.

W tym roku program atrakcji zaaranżowany zostanie w różnych częściach miasta, dedykowany będzie również dla różnych grup wiekowych. Podczas trwania wydarzenia będzie możliwość zajrzenia do różnych pracowni artystycznych w mieście, spotkania i porozmawiania z artystami, posłuchania koncertów, podziwiania wystaw specjalnych oraz wzięcia udziału w ciekawych warsztatach.

Chcesz wiedzieć, czym żyje Szczecin? Zajrzyj na https://szczecininfo.pl i zawsze bądź na bieżąco!

Program TOS 2022

Inauguracja Tygodnia Otwartej Sztuki odbyła się w poniedziałek, 23 maja o godzinie 16:30 na placu Orła Białego. Impreza potrwa do niedzieli, 29 maja.

Na dziś, 24 maja zaplanowano FESTYN. Będą to działania performatywne, koncert, wystawy oraz pokazy sztuki na ludzkim ciele: corps painting i tatuaże z henny. Lokalizacją wydarzenia będzie Otwarta Pracownia Rzeźby i Działań Przestrzennych II na Wydziale Sztuki Mediów.

W programie na najbliższe dni znajdą się zajęcia kreatywne, jak nauka tworzenia transparentów, malarstwa akrylowego, robienia przędzy, malowania w technice olejnej, akwareli czy warsztaty modelowania i wizualizowania 3D, a także liczne warsztaty, np. ze śpiewu czy fotograficzne. Wydarzenie dopełnią wystawy: ilustrowanych książek dla dzieci, wideo instalacja czy zdjęć starego Szczecina.

Warto również zajrzeć na koncert saksofonowy i jazzowy oraz piknik muzyczny na trawniku przed pałacem pod Globusem. Zaoferowane zostanie również zwiedzanie zabytkowej kamienicy Loitzów czy festiwal sztuki cukierniczej. Będzie można także zobaczyć spektakle, np. autorstwa TeART, plenerowy pokaz filmów animowanych czy prezentację książki „Komiksy szczecińskie”. Wśród atrakcji znajdzie się także kiermasz dzieł uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych, a także wernisaże i spotkania z artystami.

Natomiast w sobotę, 28 maja o godzinie 11:40 będzie można udać się na wielki spacer po lokalnych atelier z Sabiną Wacławczyk. Trasa wycieczki będzie przebiegać przez galerię Związku Polskich Artystów Plastyków, pracownię Lewińskich, galerię Stowarzyszeń Artystycznych Integracji Europejskiej, galerię i pracownię ceramiki Jolanty Szczepańskiej – Art Galle, pracownię Kingi Dalskiej, pracownię Jarosława Eysymonta oraz pracownię Ryszarda Korżanowskiego.