Kiedy warto wynająć magazyn w Szczecinie?

Kiedy warto wynająć magazyn w Szczecinie?

Położony w północno-zachodniej części naszego kraju Szczecin jest jednym z największych miast w Polsce. Brak dobrej sieci połączeń wpływa jednak na jego mniejszą popularność. Na szczęście w ostatnich latach wyraźnie się to zmienia, chociażby za sprawą drogi ekspresowej S3. Dzięki temu w pobliżu miasta pojawia się coraz więcej inwestycji przemysłowych, budowane są również nowe parki magazynowe. Kogo może zainteresować wynajęcie magazynu właśnie w tym miejscu?

Zalety magazynów w Szczecinie

Jednym z największych atutów mniej popularnych lokalizacji są atrakcyjniejsze ceny. Wynajem metra kwadratowego nowoczesnej powierzchni magazynowej w Szczecinie jest zdecydowanie tańszy niż na uprzemysłowionym południu czy w okolicach centralnej części kraju. Co ważne, pod Szczecinem powstają niezwykle nowoczesne obiekty, które pod względem jakości wykonania, elastyczności zastosowań i oferowanego wyposażenia nie ustępują magazynom budowanym na Górnym Śląsku, w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Wiele aktualnie dostępnych obiektów magazynowych na wynajem w Szczecinie znaleźć można na stronie https://warehousemarket.pl/magazyny-szczecin – to lista magazynów z miasta i jego najbliższych okolic. Dużym atutem wynajęcia magazynu w Szczecinie jest również bliskość Niemiec, co wydaje się szczególnie atrakcyjną opcją dla firm działających na rynku naszego zachodniego sąsiada.

Kto wynajmuje magazyny w Szczecinie?

Podobnie jak w przypadku innych regionów kraju, głównymi odbiorcami nowoczesnych powierzchni magazynowych są operatorzy logistyczni, firmy transportowe i handlowe, z wyraźnie rosnącą pozycją przedsiębiorstw z branży e-commerce. Z możliwości wynajmu szczecińskich magazynów chętnie korzystają również przedsiębiorstwa specjalizujące się w handlu międzynarodowym. Dzięki obecności portu morskiego tworzenie łańcuchów dostaw jest łatwiejsze, a obsługa zagranicznych klientów staje się wygodniejsza. Nowoczesne magazyny w Szczecinie, zwłaszcza obiekty oferujące mniejsze moduły, chętnie wykorzystywane są także przez lokalnych przedsiębiorców, na przykład przez małe firmy handlowe i usługowe, w tym zajmujące się cateringiem i serwisowaniem urządzeń elektronicznych.

 

Wynajęcie magazynu w Szczecinie to dobra opcja dla wielu przedsiębiorstw działających w różnych branżach, zwłaszcza jeśli poszukują nowoczesnej powierzchni magazynowej w konkurencyjnej cenie. To szczególnie interesujący wybór dla firm związanych z handlem międzynarodowym, dużych operatorów logistycznych i przedsiębiorstw obsługujących rynek niemiecki. W celu dotarcia do najciekawszych ofert wynajmu magazynów w Szczecinie warto korzystać z usług profesjonalnych firm doradczych.