Jest już znany line-up Męskiego Grania w Szczecinie

Jest już znany line-up Męskiego Grania w Szczecinie

Niedawno ujawniono, że słynny cykl koncertów – Męskie Granie w tym roku odwiedzi po raz pierwszy Szczecin. Wiadomo już również, gdzie pojawi się imprezowa scena i kto na niej zagra podczas 13. edycji tego lubianego wydarzenia muzycznego.

 

8 miast, 16 koncertów

Imprezowa scena Męskiego Grania pojawi się w tym roku na Łasztowni w Szczecinie, a organizatorem imprezy jak zwykle będzie browar Żywiec. Koncerty objazdowe po całej Polsce w ramach wydarzenia odbywać się będą w tym roku w terminie od 24 czerwca do 27 sierpnia. Warto dodać, że tegoroczna edycja festiwalu będzie nieco się różnić od wcześniejszych, a mianowicie w każdym z ośmiu miast-organizatorów będą miały miejsce po dwa koncerty dzień po dniu. W sumie odbędzie się więc 16 koncertów, a festiwal będzie przypominać ogólnokrajową trasę koncertową. Gdzie zawita tego lata scena Męskiego Grania? Koncertów posłuchać będzie można w Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Żywcu oraz we wspomnianym już Szczecinie.

 

Męskie Granie 2022: kto wystąpi?

Tegoroczny line-up Męskiego Grania szykuje się naprawdę przebojowo i energetycznie. Nie dziwi więc fakt, że impreza niezmiennie od lat pozostaje jedną z najpopularniejszych i wyczekiwanych przez publiczność w całej Polsce.

W tym roku do występów w ramach Męskiego Grania zaproszono ponad 80 artystów. Wśród nich znaleźli się stali bywalcy festiwalowej sceny, jak Dawid Podsiadło czy Daria Zawiałow. Podczas wydarzenia zagra jednak także Mery Spolsky, Krzysztof Zalewski, Bedoes, Natalia Schroeder, ØRGANEK czy Kwiat Jabłoni.

 

Męskie Granie 2022 w Szczecinie. Kto zagra?

W Szczecinie występy w ramach Męskiego Grania odbędą się w dniach 12 i 13 sierpnia, a ich lokalizacją będzie scena na wyspie Łasztowni. W sumie odbędzie się tam 21 bardzo zróżnicowanych gatunkowo koncertów.

Na piątek, 12 sierpnia w Szczecinie zaplanowano występy następujących artystów: Kwiat Jabłoni, MROZU, Natalia Przybysz: 40 lat O! Maanam, ØRGANEK i Dawid Podsiadło. Warto dodać, że będzie to line-up sceny głównej, natomiast na tzw, Scenie Ż swój występ zapowiedzieli: asthma, Dziwna Wiosna, Jan-Rapowanie, Natalia Szroeder, Oxford Drama i SYNDROM PARYSKI.

Z kolei Scena Główna na niedzielę, 13 sierpnia zapowiadać się będzie następująco: Bitamina, IGO, MIUOSH x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne”, Zalewski MTV Unplugged, a cały dzień zwieńczy występ Męskie Granie Orkiestra 2022. Natomiast na Scenie Ż pojawi się: Kacperczyk, Kamil Hussein, KAMP! X, KUKON, Mery Spolsky i YANA.

Bilety na Męskie Granie dostępne są w formie wejściówki na jeden dzień w cenie 199 zł oraz jako dwudniowy karnet, który kosztuje 360 zł. Regularna sprzedaż wejściówek ruszyła 8 kwietnia.

 

Harmonogram wydarzenia

Dokładny plan ogólnopolskiej trasy koncertów wyglądać będzie następująco:

24-25 czerwca – Poznań, park Cytadela

8-9 lipca – Katowice, Muchowiec

15-16 lipca – Warszawa, Służewiec

22-23 lipca – Wrocław, Partynice

29-30 lipca – Kraków, Muzeum Lotnictwa

12-13 sierpnia – Szczecin, Łasztownia

19-20 sierpnia – Gdańsk, Polsat Plus Arena

26-27 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem