Weekendowy bilans pracy szczecińskich policjantów: zatrzymane osoby za kierowanie po alkoholu i przekroczenia prędkości

Weekendowy bilans pracy szczecińskich policjantów: zatrzymane osoby za kierowanie po alkoholu i przekroczenia prędkości

Działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie skutkowały zatrzymaniem, podczas ostatniego weekendu, aż ośmiu kierowców, którzy usiedli za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, przechwycono prawie 130 tzw. piratów drogowych, czyli osób łamiących przepisy ruchu drogowego poprzez przekraczanie dozwolonej prędkości. Wszystko to mimo nieustannych apeli skierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi, ostrożności na drodze i świadomości konsekwencji finansowych wynikających z łamania obowiązujących norm.

Prędkość jest nieodłącznym elementem, który ma znaczny wpływ na ryzyko powstania kolizji lub wypadków drogowych oraz ich ewentualnych skutków. Nadmierna prędkość lub jej niewłaściwe dostosowanie do warunków panujących na drodze stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno kierującego, jak i innych użytkowników dróg.

Podczas ostatniego weekendu, szczecińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej niemal 130 kierowców, którzy nie potrafili utrzymać lekkości na pedale gazu. Dwóch spośród nich straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Warto też zwrócić uwagę na kolejne zagrożenie – osoby prowadzące pojazdy po spożyciu alkoholu. Stanowią one jedno z najpoważniejszych zagrożeń na drodze, a ich działanie jest śmiertelnym niebezpieczeństwem nie tylko dla nich samych, ale również dla innych użytkowników ruchu drogowego. Alkohol wpływa negatywnie na działanie organizmu, ograniczając koordynację ruchową i zaburzając percepcję bodźców psychofizycznych, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze. W ubiegły weekend, podczas kontroli drogowych zatrzymano 8 osób kierujących pod wpływem alkoholu.