Tragiczne wydarzenia na osiedlu w Szczecinie: strzelanina i ofiary śmiertelne

Tragiczne wydarzenia na osiedlu w Szczecinie: strzelanina i ofiary śmiertelne

22 czerwca, czwartkowe popołudnie, na jednym z osiedli w Szczecinie miało miejsce przerażające zdarzenie. Ten dzień początkowo nie różnił się od innych – mieszkańcy relaksowali się na balkonach, spacerowali z psami czy robić zakupy w sąsiednim supermarkecie. Natomiast nagle spokój został przerwany przez krzyki uciekającej kobiety, ściganej przez uzbrojonego mężczyznę ubranego na czarno. Ofiara wtargnęła do klatki schodowej, a napastnik za nią do mieszkania na parterze przez balkon.

Niedługo potem usłyszano strzały, a ulicę osiedla szybko zapełniły policyjne radiowozy. Na miejsce przybyły również służby ratownicze oraz straż pożarna. Mieszkańcy sąsiednich domów zostali ewakuowani do bezpiecznych lokalizacji, a teren został zabezpieczony przez policję. Około 20:00 przybyli antyterroryści, którzy rozpoczęli akcję wymuszonego wtargnięcia do mieszkania, gdzie ukrywał się sprawca. W trakcie akcji padły kolejne strzały, a po kilkunastu minutach całość zakończyła się.

W wyniku tego tragicznego incydentu, w mieszkaniu odkryto trzy ciała. Ofiary to kobieta, jej obecny partner oraz były partner, który najprawdopodobniej działał pod wpływem zazdrości. Sprawca zastrzelił parę, a następnie – po dokonaniu dwóch morderstw – targnął się na własne życie. Policjanci i technicy kryminalistyki kontynuowali prace na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.