Brak ofert na prowadzenie lokalu gastronomicznego w zajeździe „Szmaragd”

Brak ofert na prowadzenie lokalu gastronomicznego w zajeździe „Szmaragd”

Nie znaleziono chętnych do zarządzania lokalem gastronomicznym w odnowionym obiekcie zajeździe „Szmaragd”, położonym nad jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie. W pierwszym przetargu nie wpłynęły żadne propozycje. Przewiduje się, że w obiekcie usytuowanym w Puszczy Bukowej zostanie uruchomiona kawiarnia bądź restauracja. Do wykorzystania są trzy pomieszczenia oraz zadaszony taras o łącznej powierzchni niemal 70 metrów kwadratowych.

Zajeździe nad jeziorem Szmaragdowym kojarzy się dobrze zarówno mieszkańcom Szczecina, jak i turystom, którzy często odwiedzają to miejsce podczas wycieczek do Puszczy Bukowej. Przez wiele lat przy ulicy Kopalnianej działała mała restauracja, jednak budynek potrzebował gruntownej renowacji.

Po przeprowadzonej przebudowie i modernizacji, obiekt został wynajęty na cele siedziby Zespołu Parków Krajobrazowych, ale planowane jest również prowadzenie działalności gastronomicznej w zajeździe „Szmaragd”. Dla kawiarni lub restauracji przygotowano trzy sale, zadaszony taras, a także pomieszczenia zaplecza.

W pierwszym przetargu, ogłoszonym w połowie maja, nie wpłynęła żadna oferta. W związku z tym Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego podał termin kolejnego przetargu. W porównaniu do pierwszego postępowania, obniżono oczekiwany czynsz najemny, zmniejszono kwotę wadium i zabezpieczenia oraz doprecyzowano niektóre sformułowania budzące wątpliwości u potencjalnych oferentów.