Tragiczne konsekwencje wypadku na placu Rodła w Szczecinie: jedna osoba nie żyje

Tragiczne konsekwencje wypadku na placu Rodła w Szczecinie: jedna osoba nie żyje

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie przekazała smutną wiadomość o śmierci jednej z ofiar tragicznego wypadku, do jakiego doszło w marcu na szczecińskim placu Rodła. W tamtym dramatycznym incydencie, liczba poszkodowanych wyniosła aż 20 osób.

Alicja Macugowska-Kyszka, reprezentująca Prokuraturę Okręgową w Szczecinie, poinformowała, że trwa postępowanie przygotowawcze przeciwko osobie podejrzanej o spowodowanie tego tragicznego zdarzenia. Podczas dotychczasowych czynności procesowych ustalono, że jedna z ofiar nieszczęśliwego incydentu niestety nie przeżyła.

Macugowska-Kyszka dodała również, że prokurator zdecydował o zabezpieczeniu zwłok zmarłej osoby w celu przeprowadzenia sekcji sądowo-lekarskiej. Załączył do tego również wydanie opinii toksykologicznej. Trwają nadal czynności procesowe, które obejmują przesłuchania świadków oraz innych poszkodowanych w tym wypadku.

Przypomnijmy, że do tego straszliwego wypadku doszło 1 marca na placu Rodła w Szczecinie. Mężczyzna, kierujący samochodem osobowym, wtargnął w tłum ludzi, a następnie uciekając z miejsca zdarzenia, doprowadził do kolizji z trzema innymi pojazdami na alei Wyzwolenia. W sumie, w wyniku tych zdarzeń poszkodowanych zostało 20 osób. Dwie z nich były w stanie krytycznym, a cztery ciężko ranne.