Szczecin przygotowuje się do rozpoczęcia budowy kolejnej części trasy północnej

Szczecin przygotowuje się do rozpoczęcia budowy kolejnej części trasy północnej

W niedługim czasie Szczecin ma zamiar ogłosić konkurs ofert na realizację następnej fazy budowy tzw. 'trasy północnej’. Jest to projekt, którego dokończenie z niecierpliwością oczekują miejscowi kierowcy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Piotra Zielińskiego, reprezentanta Szczecińskich Inwestycji Miejskich, planowany odcinek ma połączyć ulicę Królewskiego z Galerią Północ. Jak podkreśla, jest to znaczna część trasy o długości ponad 3 km.

Nowy fragment trasy będzie miał układ dwujezdniowy, składający się z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku, a także zostanie zaplanowana rezerwa pod torowisko tramwajowe. W ramach inwestycji przewiduje się także budowę chodników i ścieżek rowerowych oraz prace związane z modernizacją infrastruktury sieciowej i systemu oświetlenia. Piotr Zieliński zaznacza, że ze względu na konieczność wykonania dużej ilości robót ziemnych spowodowanej specyfiką ukształtowania terenu, wykonawca stanie przed dużym wyzwaniem.

Przewidywany czas realizacji tego etapu budowy „trasy północnej” w kierunku Galerii Północ wyniesie prawdopodobnie około dwóch lat.