Decyzja samorządów Stargardu: jednoczesne zamknięcie dwóch wiaduktów

Decyzja samorządów Stargardu: jednoczesne zamknięcie dwóch wiaduktów

Samorządy miasta Stargard i powiatu stargardzkiego nie wyrażają zgody na równoczesne wyłączenie z użytku dwóch wiaduktów, które znajdują się przy ulicy Bogusława oraz Pierwszej Brygady. W czasie wspólnej sesji radni powiatowi bezsprzecznie odrzucili propozycję przedstawioną przez PKP PLK oraz Grupę Trakcja. Również Rada Miejska, pomimo jednego głosu wstrzymującego, opowiedziała się przeciwko tej koncepcji. Dlatego też, plan zaproponowany przez pracowników kolejnictwa dotyczący wyłączenia z użytku obydwu wiaduktów, co miało przyspieszyć tempo ukończenia już mocno opóźnionej przebudowy węzła i stacji w Stargardzie, został odrzucony.

Michał Jaskólski, który pełni funkcję zastępcy komendanta powiatowego policji, bezpośrednio zaapelował do radnych o odrzucenie tych planów przedstawionych przez kolejnictwo. Wyłączenie z ruchu obydwu wiaduktów jednocześnie jest zdaniem policji niewłaściwe, ponieważ może to utrudnić dojazd służb ratunkowych w sytuacjach, kiedy mogłoby to zagrażać życiu ludzi. Dotyczy to zarówno policji, straży pożarnej, jak i pogotowia. Nie wszystkie drogi będą w stanie prowadzić obwodnicą stargardzką – twierdzi Jaskólski.

Piotr Brus, dyrektor Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK, potwierdził, że to stanowisko służb miało decydujący wpływ na decyzję radnych. Jak mówi, rezygnują z planu jednoczesnego zamknięcia dwóch wiaduktów. Prawdopodobny termin zakończenia inwestycji, biorąc pod uwagę brak zgody na ten plan, wynosi teraz połowę 2025 roku – komentuje Brus.