Szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji otrzymało ważną nagrodę!

Szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji otrzymało ważną nagrodę!

41 pierwszy Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2020 zakończył się bardzo pomyślnie dla Szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji. Placówka została doceniona ważną nagrodą w kategorii „Projekty Edukacyjne”.

Nagroda za zbiór bajek dla Szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji

W środę (22.09) ogłoszono zwycięzców Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2020. Wydarzenie odbyło się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Nagrody przyznano w wielu kategoriach, wśród nich znajdowała się kategoria „Projekty Edukacyjne”. Nagrodę dla Szczecińskiego muzeum wywalczył Jacek Ogrodniczak ze swoją książką pod tytułem: „Co zaczarowane pojazdy robią nocą. Szczecińskie motobajki”.

Książka zaczyna się od pytania: „Kiedy miasto zasypia” na co autor odpowiada: „Miasto naprawdę zasypia wtedy, gdy przestają jeździć tramwaje.” To właśnie tramwaje i inne pojazdy są bohaterami bajki noszącej tytuł „Szczecińskie motobajki”. Jacek Ogrodniczak jest pracownikiem Muzeum Techniki i Komunikacji. Podczas tworzenia nagrodzonej bajki rozsyłał jej egzemplarze do przedszkoli i szkół podstawowych. W tworzenie dzieła zaangażowano dzieci. Mali czytelnicy niewątpliwie mieli bezpośredni wpływ na ostateczny kształt bajek, często zdarzało się, że dzieciaki prosiły autora o rozwinięcie niektórych wątków. Prośby maluchów przekazywano autorowi. Tym sposobem powstało dzieło pt. „Co zaczarowane pojazdy robią nocą. Szczecińskie motobajki”, które uhonorowano prestiżową nagrodą w 41 pierwszym Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2020, w kategorii „Projekty Edukacyjne”.