Przedstawiciele Klubu Konfederacji sprzeciwiają się zbyt dużej liczbie remontów w mieście!

Przedstawiciele Klubu Konfederacji sprzeciwiają się zbyt dużej liczbie remontów w mieście!

„Jazda samochodem po Szczecinie wymaga odwagi”. Z takim hasłem na ustach wystąpili przedstawiciele Klubu Konfederacji podczas konferencji prasowej, która odbyła się na placu Zgody w Szczecinie. Politycy skrytykowali drogową działalność miasta za zbyt dużą liczbę remontów, wykonywanych w jednym, czasie. Zdaniem konfederatów zjawisko to generuje chaos na ulicach oraz ogromne korki, w których szczecinianie tracą czas podczas dojazdów do pracy.

Ciągłe remonty utrudniają życie mieszkańcom Szczecina!

Nieustanne remonty dróg i związane z nimi korki przyczyniają się nie tylko do straty czasu, ale też pieniędzy. Stanie w korkach generuje wyższe zużycie paliwa, co może odbić się na portfelach mieszkańców Szczecina. Sprzeciwili się temu przedstawiciele partii KORWIN. Politycy starali się zwrócić uwagę szczególnie na problemy przedsiębiorców, którzy tracą klientów przez utrudniony dostęp do ich lokali usługowych. Przez remonty zmniejsza się też liczba miejsc parkingowych, co również negatywnie wpływa na ruch w restauracjach, kawiarniach, czy sklepach.

Przedstawiciele Klubu Konfederacji są zgodni. Remont dróg jest ważny, jednak nie powinien on odbywać się kosztem mieszkańców Szczecina, w tym przedsiębiorców. Zdaniem polityków z partii KORWIN remonty należy rozłożyć w czasie tak, by jak najmniej ulic i miejsc parkingowych było w jednym czasie wyłączonych z użytku.

Konfederaci poruszyli też inny, ważny temat, a mianowicie budowę SKM. Budowa utknęła w martwym punkcie, a tymczasem termin zakończenia prac zbliża się wielkimi krokami.