Szczeciński Jarmark Wielkanocny 2022

Szczeciński Jarmark Wielkanocny 2022

W środę, 6 kwietnia w alei kwiatowej w Szczecinie ruszył Jarmark Wielkanocny. Na miejscu na odwiedzających czeka wiele najróżniejszych atrakcji. Czego można się spodziewać podczas wizyty na szczecińskim Jarmarku Wielkanocnym?

Od ozdób wielkanocnych po przekąski

Na miejscu – w Alei Kwiatowej, niedaleko Bramy Królewskiej – niedawno ustawiono liczne stoiska, na których swoje produkty sprzedaje ponad 40 wystawców. Można na nich znaleźć dekoracje świąteczne, szeroko pojęte rękodzieło oraz produkty spożywcze.

Wśród wyboru artykułów spożywczych można spodziewać się typowo wielkanocnych przekąsek, domowych ciast, ręcznie robionych serów, miodów z regionu, kołaczy, naturalnych wędlin oraz pieczywa na zakwasie. Na miejscu pojawiły się również stoiska, na których zakupić można produkty alkoholowe, np. rzemieślnicze piwa czy regionalne nalewki. Nie zabrakło również rozbudowanej strefy gastronomicznej – można tam zjeść dania z grilla czy belgijskie frytki, ale także propozycje na słodko, jak gofry, owoce w czekoladzie czy watę cukrową oraz wypić gorące napoje. Wydzielono tam również miejsce do konsumpcji.

Z kolei w strefie handmade podziwiać można drewniane zajączki, kolorowe pisanki, stroiki wielkanocne, ozdobne obrusy i inne dekoracje wielkanocnych stołów, a także kosze wiklinowe, lampiony, produkty wykonane na szydełku, artystyczną biżuterię i dodatki ceramiczne.

Koncerty i zabawy

Na najbliższy weekend zaplanowano tam również dodatkowe atrakcje, w tym rozrywki dla najmłodszych. W programie na sobotę i niedzielę znajdą się warsztaty kreatywne, np. wspólne zdobienie pisanek czy malowanie wielkiego wielkanocnego obrazu oraz interaktywna „Bajka o Króliczku Wielkanocnym”.

Zorganizowane zostaną wówczas również występy. W sobotę o godzinie 18:00 na scenie zaprezentuje się zespół Pyrzyczanie, w niedzielę o godzinie 12:00 wystąpi Arfik, a godzinie później zagrają Przyjaciele Akukulele, czyli UkuBanda.

Powrót po dwóch latach przerwy

Jarmark Wielkanocny wystartował w środę, 6 kwietnia i potrwa do niedzieli, 10 kwietnia włącznie. Wydarzenie to powróciło do miejskiego harmonogramu po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Już pierwszego dnia wydarzenia teren jarmarku odwiedziły prawdziwe tłumy szczecinian.

Jarmark Wielkanocny w Szczecinie czynny będzie w godzinach od 12:00 do 20:00 (środa-piątek, w tym do 21:00 w piątek) oraz od 10:00 do 21:00 w sobotę (do 20:00 w niedzielę).