Świętujemy Dzień Przewodnika: ruszają zapisy na specjalne wycieczki po Szczecinie

Świętujemy Dzień Przewodnika: ruszają zapisy na specjalne wycieczki po Szczecinie

W dniu 15 lutego, czyli w najbliższy czwartek, zaplanowany został start zapisów na unikalne trasy zwiedzania prowadzone z okazji obchodów Dnia Przewodnika. Do dyspozycji uczestników będzie kilkadziesiąt różnorodnych wycieczek, prowadzących przez 15 atrakcyjnych tras. O przyjęciu zgłoszenia decyduje porządek nadesłania aplikacji. W ramach wycieczek będzie można odwiedzić m.in. kulisy Teatru Lalek „Pleciuga”, tajemnicze podziemia urzędu wojewódzkiego oraz odświeżone pomieszczenia Willi Lentza.

Zgłoszenia na bezpłatne przechadzki i zwiedzanie Szczecina będą przyjmowane od godziny 11.00, wszyscy miłośnicy turystyki będą mogli cieszyć się bogatym programem XI Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, obchodzonego w Szczecinie 24 lutego. Na ten dzień Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oraz Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników zaplanowały aż 35 wyjątkowych wycieczek pod hasłem „Szczecin na bogato”.

Nasi przewodnicy miejscy z pasją oprowadzą wszystkich zainteresowanych po mieście. Pokażą nam miejsca, które mimo iż są widoczne na co dzień, to jednak nie znamy ich prawdziwej historii i tajemnic – mówi Celina Wołosz, reprezentująca Żeglugę Szczecińską.

Zgłoszenia będą przyjmowane za darmo na stronie internetowej www.vistitszczecin.eu. Linki do rezerwacji pojawią się przy opisach wybranych tras.

Osoby, które nie mają możliwości zarejestrowania się online, mogą skorzystać z limitowanej ilości biletów dostępnych w Centrum Informacji Turystycznej znajdującym się przy placu Żołnierza 20. Bilety będą do odbioru od godziny 11.00 w czwartek, 15 lutego.