Koalicja Samorządowa z Piotrem Krzystkiem na czele dąży do zwycięstwa w najbliższych wyborach

Koalicja Samorządowa z Piotrem Krzystkiem na czele dąży do zwycięstwa w najbliższych wyborach

Piotr Krzystek, obecny prezydent Szczecina, ogłosił swoje plany uczestnictwa w najbliższych wyborach jako lider Koalicji Samorządowej. Koalicja ta, działająca na skalę krajową, podjęła decyzje wyborcze pod hasłem „Daleko od polityki, blisko mieszkańców”.

14 lutego miało miejsce spotkanie prezentujące ekipę Piotra Krzystka w Netto Arena. W trakcie konwencji wyborczej poznaliśmy kandydatów Koalicji Samorządowej ubiegających się o mandaty w Radzie Miasta Szczecin oraz w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Prezydent Krzystek zamierza realizować swoje aspiracje polityczne współpracując z osobami znaczącymi dla społeczności Szczecina, znanymi z aktywności samorządowej czy powiązaniami z różnymi sektorami takimi jak biznes, kultura, opieka zdrowotna czy sport. Na liście kandydatów znajdują się m.in. aktualni radni Koalicji Samorządowej – Mariusz Bagiński, Marek Kolbowicz i Jolanta Balicka. Pierwszą pozycję na liście do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego zajmuje Magda Wiśniewska – osoba nowa w koalicji, ale mająca na swoim koncie doświadczenie w działalności samorządowej.

Podczas konwencji lider Koalicji Samorządowej przedstawił również „Program na nową kadencję”. Jest on zbieżny z ogólnokrajowym programem ugrupowania i skupia się na takich priorytetach jak: samorządność, decentralizacja, edukacja, ekologia, zdrowie i bezpieczeństwo oraz stabilność finansów samorządowych.

Piotr Krzystek odpowiedział na pytanie o przyczyny kolejnego startu w wyborach. Prezydent Szczecina podkreślił, że Szczecin pod jego rządami przeżył wiele pozytywnych zmian i realizację ambitnych inwestycji. Wspólnymi siłami z mieszkańcami udało się wprowadzić Szczecin do XXI wieku.