Piotr Krzystek wyzywa regionalnego lidera PSL-u do rywalizacji wyborczej

Piotr Krzystek wyzywa regionalnego lidera PSL-u do rywalizacji wyborczej

Potężne wyzwanie zostało rzucone przez Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina, wobec lidera partii Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie zachodniopomorskim. Ten ruch prezydenta miasta był odpowiedzią na komentarze Jarosława Rzepy, przewodniczącego PSL-u w Zachodniopomorskiem.

Jarosław Rzepa, w jednym z wywiadów, skrytykował Piotra Krzystka mówiąc, że nie jest on uznawany za jednego z najwybitniejszych prezydentów polskich miast, a ponadto nie może liczyć na wsparcie PSL-u w nadchodzących wyborach, w których ubiega się o kolejną kadencję.

Prezydent Szczecina nie pozostał dłużny i odpowiedział na te oskarżenia podczas rozmów pod krawatem. Zasugerował, że to właśnie Jarosław Rzepa powinien przedstawić swoją wizję dla miasta i zgłosić swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach.

Piotr Krzystek argumentował, że większa konkurencja będzie korzystna dla mieszkańców Szczecina. Jeśli PSL postanowi wystawić swoją listę kandydatów, będą mogli przedstawić swoje propozycje dla mieszkańców miasta. Zdaniem Krzystka, idealnym scenariuszem byłoby, gdyby Rzepa wystartował w wyborach i przedstawił szczecinianom własną wizję miasta. Prezydent Szczecina przyznał, że taka decyzja oznaczałaby odpowiedzialne i odważne podejście do spraw publicznych.

Piotr Krzystek dodał jeszcze, że z radością przyjmie Jarosława Rzepę na debatach i spotkaniach wyborczych, jeśli tylko znajdzie on w sobie wystarczająco dużo odwagi, aby podjąć to wyzwanie.

Warto wspomnieć, że kampanię reelekcyjną Piotra Krzystka popiera Platforma Obywatelska, natomiast PSL nadal nie podjął decyzji o kierunku swojego poparcia w tych wyborach. Jak powiedział Jarosław Rzepa – dyskusje na ten temat są nadal prowadzone.