Styczniowy bilans wypadków drogowych: 4 ofiary śmiertelne, 36 rannych oraz kontrole autobusów do ośrodków zimowych

Styczniowy bilans wypadków drogowych: 4 ofiary śmiertelne, 36 rannych oraz kontrole autobusów do ośrodków zimowych

Podczas drugiej połowy stycznia, od dnia 15 do końca miesiąca, doszło do serii zgubnych zdarzeń na drogach, które skończyły się tragicznie dla czterech osób. Dodatkowo, w wyniku tych nieszczęśliwych wydarzeń, liczba osób poszkodowanych wyniosła aż 36. Wszystko to sprawia, że bilans 27 wypadków, które miały miejsce w tym okresie, jest naprawdę zatrważający.

Przyjrzyjmy się bliżej kategorii wypadków drogowych, w których uczestniczyły dzieci poniżej 14 roku życia. W ciągu omawianego okresu, miało miejsce tylko jedno takie zdarzenie. Na szczęście, nie doszło w nim do tragedii – nikt nie zginął, jednak dwie osoby odniosły obrażenia.

Również autobusy przewożące dzieci na zimowy odpoczynek znalazły się pod lupą funkcjonariuszy policji. Przeprowadzili oni kontrolę aż 84 pojazdów tego typu. Niestety, w pięciu przypadkach zostały stwierdzone usterki techniczne. Co gorsza, dwa autobusy nie zostały dopuszczone do ruchu przez policjantów ze względu na stwierdzone nieprawidłowości.

W czterech sytuacjach natomiast, dochodziło do zatrzymań dowodów rejestracyjnych. To dodatkowy dowód na to, jak poważnie traktowane są kontrole pojazdów przewożących najmłodszych.