Weekendowy rekord przekroczonej prędkości na ulicach Szczecina – 210 km/h w obszarze zabudowanym

Weekendowy rekord przekroczonej prędkości na ulicach Szczecina – 210 km/h w obszarze zabudowanym

W miniony weekend Komenda Miejska Policji w Szczecinie, a konkretnie wydział zajmujący się ruchem drogowym, zatrzymała nadzwyczajną liczbę kierowców, którzy zdecydowali się na nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Aż ponad 180 osób zostało zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wśród nich znalazło się czterech kierowców, którzy zignorowali ograniczenia prędkości obowiązujące w obszarze zabudowanym, gdzie limit wynosi 50 km/h.

Na szczególną uwagę zasługuje 25-letni mężczyzna, który swoją jazdą szokował nawet doświadczonych funkcjonariuszy policji. Młody kierowca z Szczecina pędził swoim samochodem z prędkością przekraczającą aż 210 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Tym samym, przekroczył dopuszczalną prędkość o niebezpieczne 140 km/h. Taki postępek nie mógł pozostać bez konsekwencji – mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a w dodatku został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Wśród zatrzymanych „piratów drogowych” znalazł się także inny kierowca, który swoją szaleńczą jazdą dał się we znaki na ulicy Struga. Kierujący tym samochodem osiągnął prędkość 125 km/h, mimo że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.