Program "Zielone Przedogródki Szczecina" rusza z nową edycją: Wspólnoty mieszkaniowe mogą ubiegać się o fundusze

Program "Zielone Przedogródki Szczecina" rusza z nową edycją: Wspólnoty mieszkaniowe mogą ubiegać się o fundusze

Miasto Szczecin zapoczątkowało kolejną edycję inicjatywy „Zielone Przedogródki Szczecina”, na realizację której przeznaczono 500 tysięcy złotych. Proces rekrutacji już rozpoczął się, a wspólnoty mieszkaniowe mają możliwość składania swoich wniosków aż do 1 marca.

Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa, wyjaśnił, że program ten przewiduje dofinansowanie różnorodnych działań. Wśród nich znalazły się takie propozycje jak nasadzenia roślin, zakładanie żywopłotów czy trawników.

Klek dodał, że w ramach tej inicjatywy, miasto pokryje 75 procent kosztów związanych z takimi inwestycjami. Uprawnione do ubiegania się o te środki są wspólnoty mieszkaniowe, które dysponują umową na korzystanie z terenu miejskiego znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie ich budynku.

Warto przypomnieć, że projekt „Zielone Przedogródki Szczecina” został uruchomiony po raz pierwszy w 2015 roku. Od tego czasu udało się przeprowadzić ponad 70 różnych projektów. W roku 2023 odnowiono trzy tereny przy ulicach Bolesława Śmiałego 18 i 22 oraz Pięknej 1.

Rzecznik prasowy miasta, Tomasz Klek, zaznaczył, że w ciągu dziesięciu lat działania programu udało się przekonać mieszkańców Szczecina do tego, że przestrzeń przed ich kamienicami może być efektywnie zagospodarowana. Najbardziej spektakularne rezultaty tej inicjatywy można zaobserwować przed budynkami przy alei Jana Pawła II, ulicach Bolesława Śmiałego, Monte Cassino, Śląskiej, Piastów czy Wielkopolskiej.