Seria włamań w Szczecinie i Grzędzicach: 28-letni mężczyzna przyznał się do winy

Seria włamań w Szczecinie i Grzędzicach: 28-letni mężczyzna przyznał się do winy

28-letni mieszkaniec Szczecina przyznał się do serii włamań do domów jednorodzinnych, które miały miejsce w okresie trzech miesięcy. Mężczyzna kradł pieniądze oraz przedmioty wartościowe zarówno w Szczecinie, jak i w Grzędzicach.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód wystosowała do sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu. Mężczyznę obarcza się odpowiedzialnością za szereg włamań i zniszczeń mienia. Czyny, których dopuścił się podejrzany, miały miejsce w okresie od marca do czerwca 2023 roku.

Podejrzany stosował podobną metodę działania podczas każdego z przestępstw. Wybijał kamieniem szyby lub podważał drzwi tarasowe, aby dostać się do wnętrza domów. Następnie rabował mieszkania, zabierając stamtąd pieniądze i biżuterię. Łączna wartość skradzionych przez niego przedmiotów wyniosła ponad 28 tysięcy złotych.

Jak informuje prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, oskarżony swoimi działaniami spowodował również znaczne zniszczenia mienia. Uszkodzone drzwi tarasowe i okna zostały wycenione na kwotę około 10 tysięcy złotych.

Po wniosku prokuratora, Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód zdecydował o nałożeniu na podejrzanego tymczasowego aresztu.