Rozbudowa infrastruktury żłobkowej w Szczecinie dzięki środkom z programu „Maluch+”

Rozbudowa infrastruktury żłobkowej w Szczecinie dzięki środkom z programu „Maluch+”

Władze miasta Szczecina są w zaawansowanym etapie ubiegania się o dofinansowanie w wysokości blisko 24 milionów złotych z programu „Maluch+”, które ma być wykorzystane na rozbudowę infrastruktury dla dzieci. Planowany jest wprowadzenie pięciu żłobków oraz pięciu klubików dziecięcych, które mogłyby zapewnić opiekę dla prawie 600 maluchów.

Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina ds. inwestycji, ujawnił szczegóły dotyczące planów, zaznaczając jednak niepewność związana z unijnym finansowaniem. Działania mają być wsparte przez Krajowy Plan Odbudowy (KPO), jednak dla Polski proces uruchomienia środków jest opóźniony ze względu na spór rządu polskiego z Parlamentem Europejskim odnośnie kwestii praworządności.

Jednym z projektów realizacji nowej infrastruktury żłobkowej będzie całkowicie nowa placówka przy ulicy Pszczelnej na osiedlu Książąt Pomorskich. Koszt budowy tego obiektu może wynieść aż 30 milionów złotych, z czego 10 milionów miałoby pochodzić z programu „Maluch+”. Pozostałe środki na ten cel będą musiały zostać pozyskane z budżetu miasta.