Nominacje dla Opery na Zamku w Szczecinie w XVII Teatralnych Nagrodach Muzycznych im. Jana Kiepury

Nominacje dla Opery na Zamku w Szczecinie w XVII Teatralnych Nagrodach Muzycznych im. Jana Kiepury

Opera na Zamku w Szczecinie została nominowana aż w czterech kategoriach w prestiżowym konkursie XVII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Konkurs ten jest jedynym ogólnopolskim wydarzeniem, które docenia twórców i artystów związanych ze sceną teatralno-muzyczną. Każdego roku zgłaszanych jest ponad 150 prac, z których tylko część przechodzi do następnego etapu rywalizacji.

W tegorocznej edycji Opera na Zamku zdobyła nominacje w takich kategoriach jak najlepszy spektakl dla młodego widza, najlepsza śpiewaczka operowa, najlepszy śpiewak operowy oraz najlepszy plakat. To wielkie osiągnięcie dla szczecińskiej instytucji kultury.

W kategorii najlepszego spektaklu dla młodej publiczności nominowany został „Mały Książę”. To adaptacja słynnej powieści Antoine’a de Saint-Exupery’ego, którą Lucyna Zwolińska przeniosła na scenę za pomocą języka tańca. Spektakl porusza takie tematy jak dojrzewanie, przemijanie, przyjaźń, samotność i miłość. W przedstawieniu „Małego Księcia” oprócz tańca występują również takie elementy jak muzyka filmowa, klasyczna i elektroniczna, nagrania dźwięków i głosów, a także projekcje wideo oraz animacje. Wszystko to tworzy magiczny, wielowymiarowy świat, który z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym widzom.