Renowacja historycznej rezydencji z barokowymi detalami

Renowacja historycznej rezydencji z barokowymi detalami

W ramach planowanej renowacji, elewacja frontowa historycznej rezydencji zostanie odświeżona poprzez dodanie detali architektonicznych inspirowanych stylem barokowym. W planach jest również przeprowadzenie prac konserwatorskich dotyczących wejścia głównego oraz obu zabytkowych klatek schodowych. Elementy te wyróżniają się swoimi masywnymi rzeźbionymi balustradami, bogato zdobioną ceramiką na posadzkach oraz unikalnymi pozłacanymi kompozycjami malarskimi na ścianach.

Niemniej jednak, nie przewiduje się rekonstrukcji wieżyczek z okresu przedwojennego. Na dostępnych ilustracjach można zauważyć, że zamiast poddasza i stromego dachu, projektanci zaplanowali dwie dodatkowe kondygnacje budynku.

Sylwia Filewicz, przedstawicielka Grupy Capital Park, wyraziła swoje entuzjazm wobec realizacji projektów łączących historię i charakter. Podkreśliła, że tego typu inwestycje stanowią zarówno duże wyzwanie, jak i ogromną odpowiedzialność, ale efekt końcowy przynosi ogromną satysfakcję wszystkim zaangażowanym. Przekazując, że nowo odrestaurowana rezydencja będzie prawdziwą ozdobą lokalizacji, w której się znajduje, Sylwia Filewicz z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia prac renowacyjnych.