Granatowo-bordowi i ich plan przygotowań przed nowym sezonem

Granatowo-bordowi i ich plan przygotowań przed nowym sezonem

W najbliższy poniedziałek, 19 czerwca, szczeciński zespół granatowo-bordowych powróci do pracy. W pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone testy medyczne oraz odbydą się początkowe treningi. Po tych etapach na drużynę czeka seria meczów kontrolnych.

Pierwsze takie starcie odbędzie się 24 czerwca w Szczecinie, gdzie Pogoń zmierzy się z Chojniczanką Chojnice – ekipą, która ostatnio spadła do eWinner II ligi. Następnie szczecińscy piłkarze uda się na zgrupowanie do Opalenicy, gdzie będą kontynuować swoje przygotowania do nowego sezonu poprzez kolejne mecze sparingowe.

Podczas pobytu w Opalenicy, Pogoń rozegra trzy sparingi. Pierwszy 29 czerwca będzie z Farulem Konstancą – aktualnym Mistrzem Rumunii. Kolejny mecz zaplanowany jest na 2 lipca, ale rywal nie został jeszcze potwierdzony, a pojedynek odbędzie się na terenie województwa wielkopolskiego. Ostatni „opalenicki” sparing zaplanowano na 5 lipca – rywalem Portowców będzie Warta Poznań.

Po zakończeniu zgrupowania w Opalenicy, ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem sezonu Pogoń Szczecin rozegra na niemieckiej ziemi. W Neuruppin 15 lipca szczecińska drużyna ma zaplanowane spotkanie z Hansą Rostock – ekipą, która występuje obecnie w 2. Bundeslidze. Nowy sezon dla granatowo-bordowych nabierze więc tempa poprzez intensywne treningi oraz mecze kontrolne z różnorodnymi przeciwnikami.